Warmińsko-mazurskie. Kolejny dzień z rzędu złe statystyki zakażeń koronawirusem

2021-02-23 12:04
Warmińsko-mazurskie. Kolejny dzień z rzędu złe statystyki zakażeń koronawirusem
Autor: pixabay.com Warmińsko-mazurskie. Kolejny dzień z rzędu złe statystyki zakażeń koronawirusem

Województwo warmińsko-mazurskie kolejny dzień z rządu zanotowało bardzo wysokie wskaźniki zakażeń koronawirusem. Zła sytuacja panuje zwłaszcza w pasie od Nidzicy przez Olsztyn i powiat olsztyński do powiatu bartoszyckiego i Bartoszyc. Pod względem nowych zakażeń region jest na drugim miejscu w kraju.

Niestety sytuacja epidemiczna w regionie nie poprawia się, kolejny dzień z rzędu jesteśmy w czołówce zakażeń w skali kraju - powiedział PAP wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko. We wtorek odnotowano 725 nowych zakażeń i 11 zgonów.

- Niestety notujemy przypadki powtórnych zakażeń. Nie wszyscy, którzy przeszli COVID wykształcili przeciwciała i osoby te ponownie chorują. Analizujemy jeden przypadek pacjenta, który ponowną infekcję przechodzi zaledwie po pół roku od poprzedniego zakażenia - dodał Dzisko.

Zła sytuacja epidemiczna utrzymuje się w samym Olsztynie, gdzie we wtorek przybyło kolejnych 162 zakażonych (wykonano 434 testy), a wskaźnik zachorowań na 10 tys. mieszkańców wynosi blisko 9,5. W powiecie olsztyńskim przybyło we wtorek 135 kolejnych zakażonych osób, co - w porównaniu z liczbą testów wynoszącą 293 - daje bardzo wysoki odsetek pozytywnych wyników wymazów. Współczynnik zachorowań na 10 tys. mieszkańców wynosi w powiecie olsztyńskim 10,6

Raport z Anteny 23.02

Wciąż trudna sytuacja utrzymuje się w powiecie nidzickim, gdzie współczynnik zakażenia na 10 tys. ludzi wynosi 12,8. Blisko połowa wymazów w tym powiecie jest we wtorek pozytywnych (42 pozytywne wymazy na 86 wykonanych). Pogarsza się także sytuacja w powiecie bartoszyckim, gdzie współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców wynosi 7,7.

- Pocieszające jest jedynie to, że nie mamy dużych ognisk choroby takich jak DPS-y - podał PAP Dzisko. Pozytywne wyniki to efekt badań zleconych przez lekarzy POZ.

Sonda
Czy obostrzenia powinny być wprowadzone regionalnie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE