Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie 2022 w Olsztynku. Kiedy się odbędą? [PROGRAM]

2022-09-16 14:43
Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie 2022 w Olsztynku. Kiedy się odbędą? [PROGRAM]
Autor: Wrota Warmii i Mazur Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie 2022 w Olsztynku. Kiedy się odbędą? [PROGRAM]

Tegoroczne Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się 18 września na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku. Jakie atrakcje zaplanowano? Program wydarzenia znajdziesz w artykule poniżej.

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie w Olsztynku - kiedy?

Dożynki, zwane również Świętem Plonów, są symbolicznym podziękowaniem za zbiory i prośbą o urodzaj w przyszłych latach oraz wspaniałą okazją do wspólnego spotkania się rolników z całego województwa. To także okazja, aby podziękować im za całoroczną, mozolną i bardzo trudną pracę, którą wykonują każdego dnia. W czasach przedchrześcijańskich – etniczne święto słowiańskie, przypadające w okresie równonocy jesiennej (23 września). Współcześnie obchodzone zwykle w jedną z niedziel lub sobót sierpnia lub września po zakończeniu żniw.

Tegoroczne Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się w niedzielę 18 września na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku. Początek świętowania około godziny 11.00, a koniec o 17.00.

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie 2022 w Olsztynku — program Święta Plonów

W programie Warmińsko-Mazurskich Dożynek Wojewódzkich w Olsztynku:

  • 11.30 - przemarsz korowodu dożynkowego od chałupy ze wsi Burdajny pod scenę w amfiteatrze
  • 12.00 - msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińsko-mazurskiego,
  • 13.00 - obrzęd dożynkowy - Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”,- wystąpienie Gustawa Marka Brzezina, marszałka województwa warmińsko-mazurskiego,- wystąpienie Artura Chojeckiego, wojewody warmińsko-mazurskiego,- wystąpienie Romualda Tańskiego, prezesa Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej,- wręczenie odznaczeń,- rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”,- rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejsze stoisko dożynkowe Kół Gospodyń Wiejskich”,
  • 16 - występ zespołu TRUBADURZY
Olsztyn. Mistrz parkowania zatarasował cały chodnik
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE