Warmińsko-Mazurskie. 230 dzieci na kwarantannie z powodu zakażonego koronawirusem personelu

2021-09-10 8:05
Warmińsko-Mazurskie. 230 dzieci na kwarantannie z powodu zakażonego koronawirusem personelu
Autor: pixabay.com Warmińsko-Mazurskie. 230 dzieci na kwarantannie z powodu zakażonego koronawirusem personelu

Z powodu zakażeń koronawirusem w przedszkolach i szkołach Warmii i Mazur na kwarantannie przebywa ponad 230 dzieci. Źródłem zakażeń jest niezaszczepiony personel placówek – poinformował PAP w czwartek dyrektor wojewódzkiego sanepidu Janusz Dzisko.

Z powodu zakażeń koronawirusem w szkole i w przedszkolach w powiecie olsztyńskim 71 dzieci trafiło na dziesięciodniową kwarantannę. Źródłem zakażeń był personel i dziecko. W Elblągu na kwarantannę trafiło 150 uczniów. Okazało się, że nauczycielka pracującą w dwóch szkołach jest zakażona.

W 95 proc. źródłem zakażeń są osoby niezaszczepione. Obecnie w szpitalach na Warmii i Mazurach z powodu COVID-19 przebywa ponad 20 osób, 4 są pod respiratorami – przekazał dyr. Dzisko. Dodał, że sytuacja w najbliższych tygodniach może się pogorszyć.

Akcja szczepień przebiega na Warmii i Mazurach słabo – przyznał dyrektor sanepidu. "Tygodniowo zaszczepić możemy 100 tys. osób, tymczasem zgłasza się dużo mniej. Tygodniowo szczepimy 7 tys. osób" – podkreślił.

Są gminy gdzie zaszczepionych jest mniej niż 40 proc. mieszkańców. Są to głównie gminy we wschodniej, mazurskiej części regionu. Najsłabiej szczepienia wypadają w gminie Prostki koło Ełku, gdzie zaszczepionych jest ok. 30 proc. mieszkańców. (PAP)

Rozkopane centrum Olsztyna, tędy pojadą tramwaje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE