Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie. Na wydarzeniu kilka tysięcy osób! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-08-17 7:34

W sobotę w Biesowie odbyła się 14. Warmińska Uczta Pierogowa. To niezwykłe wydarzenie w gminie Biskupiec, odwiedziło co najmniej kilka tysięcy osób. I nikt nie wyszedł głodny, bo na stoiskach czekało kilkadziesiąt tysięcy pierogów, ulepionych przez ekipy z siedmiu sołectw.

ESKA Summer City - Uczta Pierogowa w Biesowie

Warmińska Uczta Pierogowa w Biesowie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Każdego roku mieszkańcy i turyści czekają cierpliwie w długich kolejkach, aby posmakować przeróżnych pierogów. I nie inaczej było tym razem. Stoły uginały się od pierogów z tradycyjnym farszem: z mięsem, kapustą, grzybami, ruskich, ale nie zabrakło też nowości i smaków sezonowych. Powodzeniem cieszyły się pierogi z kurkami oraz te z jagodami. Ciekawostką były te nadziane sarniną lub kaszą z boczkiem. Na miejscu nie zabrakło też muzycznej sceny i przebojowego prowadzącego. Imprezę poprowadził Bilguun Ariunbaatar.

To miała być impreza lokalna, parafialna, a urosła do rangi wydarzenia więcej niż wojewódzkiego, nawet europejskiego. Mamy około 15 rodzajów pierogów, nowe smaki to z kaczką lub wątróbką. W tym roku, sołectwa z Gminy Biskupiec, biorące udział w przygotowaniu Warmińskiej Uczty Pierogowej, stratowały też w konkursie na najsmaczniejszy pieróg. Są to sołectwa: Biesowo, Czerwonka, Kobułty, Bredynki, Stryjewo, Węgój, Kolonia Biskupiec. Ponadto pierogi lepiły i dzisiaj są z nami sołectwo Bęsia i Zakład Aktywności Zawodowej Biskupiec. Serdecznie zapraszamy już na kolejną edycję wydarzenia, która jak zawsze odbędzie się w połowie sierpnia - Janusz Radziszewski, koordynator Warmińskiej Uczty Pierogowej.

Posluchaj: o Warmińskiej Uczcie Pierogowej z koordynatorem Januszem Radziszewskim rozmawia Anita Zalewska

14. Warmińska Uczta Pierogowa z udziałem mnóstwa gości, zarówno z okolic, jak również innych zakątków Polski, dowodzi, że tradycyjne warmińskie spotkania wciąż cieszą się zainteresowaniem, a lokalna kuchnia znajduje prawdziwe uznanie.

Na miejscu pojawił się też wakacyjny patrol Eska Summer City. Jak się bawiliśmy i co się tam działo – zobaczcie na filmiku i zdjęciach!

Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy