Warmia na weekend: Wielkie świętowanie w Biskupcu

2022-07-20 10:52

26. Dni Biskupca zbliżają się wielkimi krokami. Trzydniowe wydarzenie rozpocznie się w piątek 22. lipca. W programie są koncerty, animacje, sportowe zmagania, konkursy, festiwal kolorów i wiele innych atrakcji.

Dni Biskupca

Dni Biskupca - w skrócie trzy dni fantastycznej i różnorodnej zabawy, odbędą się w weekend od 22 do 24 lipca. Przewidzianych jest mnóstwo darmowych atrakcji dla dzieci i dorosłych, zawody sportowe i duże koncerty. W sobotę na biskupieckiej scenie zagrają Michał Szczygieł, Michał Wiśniewski z zespołem oraz Dawid Kwiatkowski.

Pierwszy dzień Dni Biskupca, czyli piątek, rozpocznie się o godz. 12 akcentem artystycznym oraz animacjami dla najmłodszych w parku przy BDK. Spektakl "W miejskiej Dżungli" zaprezentuje Teatr Katarynka. Następnie, o godz. 14 w centrum miasta (Plac Wolności) odbędzie się otwarty turniej szachowy o Puchar Burmistrza Biskupca. O godz. 17 w parku miejskim chwila relaksu, czyli zajęcia jogi, a o 18:30 rodzinny konkurs latawców. Późnym wieczorem (godz. 22) zaplanowany jest wernisaż wystawy fotografii pt. "Romantyczność Warmii" Odetty Ostapczuk i Marioli Zientary w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Biskupcu.

W drugi dzień Dni Biskupca świętowanie startuje już od rana! I to w wydaniu sportowym. O godz. 9 na Stadionie Miejskim im. Andrzeja Biedrzyckiego rozpocznie się turniej piłki nożnej. O 9:30 na kortach Neotherm rozegrany zostanie singlowy turniej tenisa. Zawody spinningowe na jeziorze Dadaj zaplanowano na godz. 8. Regaty żeglarskie wystartują o godz. 11.

Rodzinna strefa rozrywki na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej rusza już o godz. 15. Natomiast od godz. 17 na scenie zaprezentują się: Studio Wokalne Sukces, Biskupieckie Talenty oraz Jerzy Słota. Kulminacją tego dnia będą koncerty gwiazd polskiej estrady! Wystąpią: Michał Szczygieł, Michał Wiśniewski oraz Dawid Kwiatkowski.

Trzeci dzień Dni Biskupca, niedziela, to kontynuacja sportowych zmagań. Od godz. 9 – singlowy turniej tenisa ziemnego na kortach Neotherm. Od godz. 11 na jeziorze Dadaj drugi dzień zmagań w regatach żeglarskich. W samo południe, o godz. 12, drugi bieg w ramach Grand Prix Biskupieckiego Lata w Biegach Przełajowych w parku miejskim. Strefa relaksu, czyli muzyka z DJ Głazkiem, animacje i dmuchańce z animatorami , czyli “Taka impreza” czekać będzie na Słonecznym Brzegu w Rukławkach. Na zakończenie tegorocznych Dni Biskupca, zaplanowano kolorowe szaleństwo Holi Święto Kolorów w Biskupcu.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Jak zrobić sylwetkę w 5 minut [FAKE BODY] | ESKA XD - Fit vlog #53

Znaczenie imion. Trudny quiz o popularnych imionach

Pytanie 1 z 10
Imię pochodzące z języka hebrajskiego od słowa channah (wdzięk, łaska). Oznacza kobietę miłą, łagodną i przyjemną. Jedno z najpopularniejszych imion w Polsce to…
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE