W Olsztynie zrekonstruowano mieszkanie rodem z PRL. Można się w nim rozgościć [WIDEO]

Nowa wystawa w Zajezdni Trolejbusowej w Olsztynie Domek bez adresu
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Nowa wystawa w Zajezdni Trolejbusowej w Olsztynie "Domek bez adresu"

Zawsze marzyliście o tym, by przenieść się w przeszłość? Teraz macie taką możliwość! W Zajezdni Trolejbusowej w Olsztynie otwarto nową wystawę "Domek bez adresu". Zupełnie za darmo możemy rozgościć się w mieszkaniu rodem z PRL-u. Znajdziemy tam meblościankę, stylowe radioodbiorniki, kineskopowy telewizor i wiele innych.

Miejski Ośrodek Kultury we współpracy klasycznajazda.pl stworzył unikatową wystawę pod nazwą "Domek bez adresu", która przenosi nas do czasów PRL-u. Znajdziemy ją w Zajezdni Trolejbusowej przy ulicy Knosały w Olsztynie. Jest otwarta do końca czerwca - od poniedziałku do czwartku w godzinach 11-17, a w soboty i niedziele od 11 do 18.

- Proponujemy Państwu unikatową wycieczkę w przeszłość. Zapraszamy do mieszkania rodem z PRL, które postaramy się możliwie wiernie zrekonstruować. Meblościanka, dywan, sprzęty domowego użytku, stylowe radioodbiorniki, kineskopowy telewizor, telefon z czarnego bakelitu… A gdy już nacieszymy się aromatem mebli na wysoki połysk z początku lat 70., zapraszamy na wyobrażoną wycieczkę, tym razem wraz z domkiem przenośnym czyli przyczepą campingową produkcji krajowej. Schowane głęboko wspomnienia i majaczące powidoki z lat minionych będą miały szansę zmaterializować się raz jeszcze. Wystawie towarzyszyć będzie unikatowa polska muzyka z lat 70. wybrana z najlepszych płyt wydanych przez wytwórnię płytową GAD Records - zachęca Miejski Ośrodek Kultury.

Raport z anteny 04.05, godz.10