W Olsztynie Świąt nie będzie? W mieście rozbłyśnie mniej ozdób [AUDIO]

2020-11-18 8:32

Olsztyn rezygnuje w tym roku z części świątecznych iluminacji. Kolorowe światełka nie ozdobią głównych arterii. Świątecznego klimatu raczej próżno też będzie szukać na uliczkach olsztyńskiej starówki. Jedynie przed ratuszem, jak co roku pojawi się drzewko. Więcej o tym czytaj na ESKA Olsztyn.

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja

Władze stolicy Warmii i Mazur, zmuszone do cięć kosztów, rezygnują z większości świątecznych ozdób. Przed ratuszem jednak choinki nie zabraknie.

- Pozostałe ogólnomiejskie, świąteczne iluminacje zostaną ograniczone do minimum, co jest związane z bezpośrednim wpływem epidemii Covid-19 na niższe dochody i ograniczaniem wydatków na działania, które w jak najmniejszym stopniu dotykają mieszkańców oraz nie wpływają na ich bezpieczeństwo - mówi rzecznik olsztyńskiego Zarządu Dróg Zieleni i Transportu Michał Koronowski.

Posłuchaj: rzecznik ZDZIT Michał Koronowski o świątecznych akcentach w Olsztynie

Do stycznia można podziwiać efektowne iluminacje w Parku Jakubowo. Instalacja pojawiła się w ramach wybranego przez mieszkańców projektu Budżetu Obywatelskiego "Powróćmy jak za dawnych lat". Jak podaje Urząd Miasta, świetlne postaci w stylu vintage, które są ustawione wokół stawu z fontanną , są właśnie bożonarodzeniową iluminacją.

Zmiany pozwolą zaoszczędzić około 200 tysięcy złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE