W Olsztynie powstanie "Edukacyjny ekotaras". Zobacz wizualizacje [WIDEO]

2020-11-06 12:24

Znamy wyniki olsztyńskiego budżetu obywatelskiego. Serca olsztynian w VIII edycji OBO skradł "Edukacyjny ekotaras", który zgromadził niemal dziewięć z siedemnastu tysięcy głosów. Jest to propozycja zagospodarowania terenu przyległego do Olimpijskiego Stadionu Rugby. Jak będzie wyglądał? Zobacz na ESKA Olsztyn.

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja

Olsztyński ratusz ogłosił rezultat głosowania w olsztyńskim budżecie obywatelskim. Mieszkańcy miasta oddali w sumie ponad 17 tysięcy głosów na niemal sto zgłoszonych projektów. Serca olsztynian skradł "Edukacyjny ekotaras", który zgromadził niemal dziewięć tys. punktów. To propozycja Zagospodarowania terenu przyległego do Olimpijskiego Stadionu Rugby z wystawą na dolinę i Łynę oraz wjazdu na parking, parkingu i ścieżki prowadzącej do tarasu.

- Proponujemy zrobienie przed naszym stadionem parkingu, w tym oczywiście dla osób niepełnosprawnych, dla pojazdu elektrycznego, będzie to doświetlone solarami, zrobimy szeroką na 5 metrów ścieżkę. Ta ścieżka będzie prowadziła do ekotarasu – zapowiada pomysłodawca, prezes Warmińsko-mazurskiego okręgowego związku rugby Henryk Pach. - Będą leżaki, będą ławki parkowe, urządzenia do ćwiczeń. -dodaje.

Posłuchaj: Edukacyjny ekotaras - o projekcie mówi pomysłodawca Henryk Pach, rozmawia Anita Zalewska

Taras ma mieć przede wszystkim głównie przeznaczenie edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej i przedszkolnej, a także pełnić funkcję rekreacyjną i integracyjną dla mieszkańców Olsztyna. Koszt ekotarasu to 500 tys. złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE