Uwaga! Zamknięty most na trasie Redykajny-Brąswałd. Znaleziono niewybuchy

2021-02-23 7:00 agada
Zamknięty most na trasie Redykajny-Brąswałd. Znaleziono niewybuchy
Autor: KMP Olsztyn Zamknięty most na trasie Redykajny-Brąswałd. Znaleziono niewybuchy

Most na trasie Redykajny-Brąswałd w gminie Dywity wciąż jest zablokowany po znalezieniu niewybuchu w rejonie rzeki Łyny. Informację podała w poniedziałek (22 lutego) wieczorem olsztyńska policja. Na miejscu niebawem ma pojawić się patrol saperski, który oczyści teren z niewybuchów.

Most na trasie Redykajny-Brąswałd zablokowany. W rejonie rzeki Łyny znaleziono niewybuchy

W poniedziałek (22 lutego) wieczorem w rejonie rzeki Łyny odnaleziono niewybuchy. W związku z tym most na drodze z Redykajn do Brąswałdu w gminie Dywity został zablokowany. Na miejsce przybyli policjanci z rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Na razie nie wiadomo, ile jeszcze potrwają utrudnienia w ruchu. Zabezpieczeniem i neutralizacją niewybuchów zajmą się wojskowi saperzy.

- Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zabezpieczył miejsce znaleziska przed dostępem osób postronnych. Droga w tym miejscu jest zablokowana. Funkcjonariusze z patrolu minersko-pirotechnicznego po wstępnych oględzinach potwierdzili, że zostały znalezione 2 granaty moździerzowe, pochodzące prawdopodobnie z II wojny światowej. O zderzeniu zostali poinformowani wojskowi saperzy, którzy zajmą się zabezpieczeniem i neutralizacją niewybuchów – powiedział Radiu Olsztyn Andrzej Jurkun z olsztyńskiej Komendy Miejskiej.

Raport z anteny 22.02, godz.10