Ukradli OSIEMNAŚCIE TON elementów infrastruktury kolejowej. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty

i

Autor: pexels.com Ukradli OSIEMNAŚCIE TON elementów infrastruktury kolejowej. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty

Ukradli OSIEMNAŚCIE TON elementów infrastruktury kolejowej. Grozi im do 5 lat więzienia

2022-02-09 13:04

Dwóm mieszkańcom Biskupca postawiono 23 zarzuty. Mężczyźni mieli dokonać kradzieży blisko 18 ton złomu stali w postaci elementów infrastruktury kolejowej na terenie Wielbarka. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Szczycieńscy śledczy postawili aż 23 zarzuty dwóm mieszkańcom Biskupca. Mężczyźni od 1 października 2021 r. do 1 lutego 2022 roku dokonywali systematycznie w krótkich odstępach czasu kradzieży elementów infrastruktury kolejowej, biegnącej na nieeksploatowanej trasie kolejowej nr 225 relacji Nidzica - Wielbark.

Przedstawiciele Zakładu Infrastruktury Kolejowej z siedzibą w Olsztynie skontaktowali się z policjantami szczycieńskiej komendy na początku ubiegłego tygodnia. W ciągu zaledwie jednego dnia kryminalni ustalili sprawców tej kradzieży i dokonali ich zatrzymania.

Okazało się, że 32 i 39-latek dopuścili się kradzieży blisko 18 ton elementów infrastruktury kolejowej, o łącznej wartości złomowej 22 tys. złotych. W zainteresowaniu sprawców były m.in. szyny, podkładki podszynowe, śruby, kątowniki i wkręty. Materiał ten upłynniany był przez mężczyzn na terenie jednego ze skupów złomu, położonego w powiecie olsztyńskim.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Okradli strażaków, którzy zbierają pieniądze na nowy wóz strażacki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE