Stomil Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn pokonał Odrę Opole 2:1

Udany rewanż. Stomil Olsztyn zdobył trzy punkty w Opolu! [AUDIO]

2021-03-05 22:51

W meczu 19. kolejki Fortuna 1 Liga Stomil Olsztyn odniósł cenne zwycięstwo. Pokonał na wyjeździe Odrę Opole 2:1 (1:1). Bramki zdobyli: Jurich Carolina (14) i Adrian Szczutowski (67), dla gospodarzy Adam Żak (45). Była to pierwsza wygrana podopiecznych Adama Majewskiego w tym roku, a zarazem udany rewanż. W pierwszym meczu w tym sezonie rozgrywanym między tymi drużynami w ramach 2. kolejki, górą była Odra. Przy Piłsudskiego wygrała 1:0, po golu strzelonym przez Dawida Korta w 35. minucie.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla ekipy Dumy Warmii. W czternastej minucie Jurich Carolina dośrodkował piłkę w pole karne. Bramkarz gospodarzy, Mateusz Kuchta popełnił fatalny błąd, nie złapał piłki i tym sposobem Stomil objął prowadzenie. Niestety w siedemnastej minucie po faulu i drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Mateusz Skrzypczak. Piłkarze z Opola starali się wykorzystać fakt, że grali z przewagą jednego zawodnika. Udało się to w samej końcówce pierwszej połowy. Do siatki trafił Adam Żak po podaniu Konrada Nowaka.

W pięćdziesiątej piątej minucie za próbę wymuszenia rzutu karnego drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną ujrzał Piotr Żemło. W sześćdziesiątej siódmej minucie po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Macieja Spychały przy piłce znalazł się Adrian Szczutowski, który strzelił bramkę dającą prowadzenie. Było to jego drugie trafienie w barwach "Dumy Warmii".

Nie było to łatwe spotkanie – mówi Adam Majewski, trener Stomilu Olsztyn.

- Ułożyło się dla nas bardzo dobrze, prowadziliśmy 1:0. Wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą, a tu niespodziewana czerwona kartka dla Mateusza Skrzypczaka i wszystko się odwróciło. Od tego momentu musieliśmy się wycofać, ale byliśmy bardzo dobrze zorganizowani. Nie wiele brakowało, a udałoby nam się dowieźć ten wynik do przerwy. W 45 minucie straciliśmy bramkę i wydawało się, że mogą się zacząć kłopoty.

- W drugiej połowie, tym razem dla zawodnika gospodarzy czerwona kartka i wszystko wróciło do normy. Tydzień temu przegraliśmy z GKS-em Tychy nie będąc zespołem gorszym dlatego cieszymy się bardzo, że udało nam się wygrać na bardzo trudnym terenie – podkreśla trener Dumy Warmii.

Posłuchaj: Adam Majewski, trener Stomilu Olsztyn po meczu z Odrą Opole. (19. kolejka Fortuna 1 Liga - 5 marca)

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra przy Piłsudskiego, z walczącym o awans do Ekstraklasy, ŁKS-em Łódź. W sobotę 13 marca o godz. 13.

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
  • Odra Opole - Stomil Olsztyn 1:2 (1:1).
  • Bramki: 0:1 Jurich Carolina (14), 1:1 Adam Żak (45), 1:2 Adrian Szczutowski (67).
  • Żółta kartka - Odra Opole: Piotr Żemło, Szymon Drewniak. Stomil Olsztyn: Mateusz Skrzypczak, Wojciech Łuczak, Damian Byrtek.
  • Czerwona kartka za drugą żółtą - Odra Opole: Piotr Żemło (55). Stomil Olsztyn: Mateusz Skrzypczak (17).
  • Odra: Kuchta - Tabiś, Kamiński, Żemło, Matuszewski - Nowak, Trojak, Drewniak (56. Kostrzycki), Kort (70. Niziołek), Żak (63. Gancarczyk) - Piech (70. Czapliński).
  • Stomil: Skiba - Bucholc, Byrtek, Remisz, Carolina, Straus - Łuczak (65. Van Huffel), Skrzypczak, Spychała, Szramka (58. Hinokio) - Szczutowski (86. Mosakowski).