Trzy nominacje i trzy nagrody, czyli wielki sukces olsztyńskich studentów.

2022-11-28 21:07
Samorząd studencki UWM z wyróżnieniami Pro Juvenes 2022
Autor: RUSS UWM Samorząd studencki UWM z wyróżnieniami Pro Juvenes 2022

Nagrody w plebiscycie Pro Juvenes organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej rozdane! Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego nominowani byli w trzech kategoriach i w każdej z nich zdobyli statuetki.

61. Kortowiada – Juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Parada Wydziałów.

Nagrody „Pro Juvenes” wręczane są od 2013 roku. Celem konkursu organizowanego przez Parlament Studentów RP jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zdobył  statuetki Pro Juvenes 2022. W kategoriach: Student artysta - Maciej Piórek Fotografia; Juwenalia - Kortowiada - najlepsze juwenalia w Polsce UWM w Olsztynie oraz Studenckie inicjatywy prozdrowotne - Dni Świadomości Żywieniowej Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej UWM. Warto zaznaczyć, że Kortowiada tytuł najlepszych juwenaliów w Polsce zdobyła po raz trzeci.

To już trzecia taka nagroda za najlepsze juwenalia w Polsce, jaką udało się zdobyć. Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny, po 5-letniej przerwie, nasza praca została doceniona. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali za nas głos! – mówi Aleksandra Siwiecka, przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego – Ten tytuł jest dla nas szczególnie ważny z dwóch powodów. Po pierwsze, dzięki niemu wiemy, że Kortowiada, która po pandemii wróciła w odmienionej formule zyskała uznanie uczestników. Po drugie natomiast, pomimo znacznie wyższych kosztów organizacyjnych, które niestety musiały przełożyć się na koszt biletów, uczestnicy naszego wydarzenia nie zawiedli. A to właśnie dzięki nim juwenalia olsztyńskie nadal są największą imprezą muzyczną w stolicy Warmii i Mazur oraz najlepszym wydarzeniem studenckim w Polsce. Chciałabym w imieniu wszystkich organizatorów podziękować sponsorom i partnerom Kortowiady 2022 za ogromne wsparcie, bo bez nich nie udałoby się zorganizować jej na tak wysokim poziomie. Ta statuetka daje nam jeszcze więcej energii do tworzenia kolejnej, 62. już, edycji Kortowiady – deklaruje i dodaje, że sztab organizatorów pracuje nad nią już od kilku miesięcy – Już wkrótce oficjalnie ogłosimy datę oraz tematykę przyszłorocznego święta studentów.

QUIZ. Fleksja to nad słowami refleksja. Czy potrafisz wybrać poprawną formę wyrazu?

Pytanie 1 z 12
Na początek coś prostego. Która forma rzeczownika jest poprawna?

Koło Naukowe Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej znów zostało docenione za organizację Dni Świadomości Żywieniowej. Kolejna nagroda dla tego wydarzenia to sygnał, że jest ono nie tylko bardzo potrzebne, ale i organizowane według wysokich standardów. Przypomnijmy, że w październiku odbyła się już V edycja Dni Świadomości Żywieniowej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Uczestnicy konferencji mogli wysłuchać 21 prelekcji przygotowanych przez specjalistów, m.in. technologów żywności, dietetyków, psychologów i lekarzy. Wydarzenie kolejny raz miało charakter międzynarodowy i interdyscyplinarny. Wszystkie wystąpienia pierwszego dnia zostały wygłoszone w języku angielskim. VI Dni Świadomości Żywieniowej na UWM odbędą się prawdopodobnie jesienią 2023 roku.

Maciej Piórek to student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Humanistycznym UWM. Maciej jest laureatem wielu konkursów fotograficznych, między innymi międzynarodowego Discover Europe 2022. W swoich pracach zajmuje się fotografowaniem ludzi - szczególnie tych, których spotyka przypadkiem, by - jak twierdzi - „uchronić przed zapomnieniem tych, na których niewielu zwraca uwagę.

Wszystkim wyróżnionym bardzo gratulujemy!

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE