Trudna sytuacja hotelarzy z Warmii i Mazur. IGHP apeluje do rządu o dodatkowe wsparcie finansowe

i

Autor: pexels.com Trudna sytuacja hotelarzy z Warmii i Mazur. IGHP apeluje do rządu o dodatkowe wsparcie finansowe

Trudna sytuacja hotelarzy z Warmii i Mazur. IGHP apeluje do rządu o dodatkowe wsparcie finansowe

2021-02-25 9:24

Zaledwie po dwóch tygodniach funkcjonowania hotele na Warmii i Mazurach ponownie zostaną zamknięte. To ogromny cios dla przedsiębiorców, którzy nie zdążyli jeszcze rozpędzić machiny hotelowej, a już są zmuszeni ponownie ją zatrzymać. Takie działanie dodatkowo generuje wysokie koszty dla i tak już skrajnie wyczerpanych finansowo przedsiębiorstw. Dlatego Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego postanowiła zaapelować do rządu o dodatkowe wsparcie finansowe dla hotelarzy z województwa warmińsko-mazurskiego.

Od soboty (27 lutego) hotele, galerie, muzea, kina, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej w województwie warmińsko-mazurskim będą zamknięte. Według Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego to ogromny cios dla hotelarzy z Warmii i Mazur. Przedsiębiorcy znaleźli się niezwykle trudnej sytuacji, ponieważ ledwo po dwóch tygodniach funkcjonowania zostaną od 27 lutego ponownie zamknięte.  - 14 dni to zdecydowanie zbyt krótki czas na rozpędzenie i ponowne zatrzymanie machiny hotelowej. Takie działanie dodatkowo generuje wysokie koszty dla i tak już skrajnie wyczerpanych finansowo przedsiębiorstw - komentuje Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego i jednocześnie apeluje do rządu, by w obecnej sytuacji właściciele hoteli otrzymali dodatkowe wsparcie finansowe od państwa, które zrekompensuje im straty finansowe związane z brakiem możliwości funkcjonowania obiektów. 

- Obecnie wnioski wielu hotelarzy o pomoc w ramach tarczy branżowej, zwolnienia z ZUS czy dofinansowania do wynagrodzeń są odrzucane z uwagi na przekroczenie niskiego progu dopuszczalnej kwoty pomocy publicznej. Komisja Europejska dwukrotnie podniosła tę kwotę już kilka tygodni temu, jednak polski rząd wciąż nie wprowadził nowych przepisów. Zwracamy uwagę, że termin składania wniosków o pomoc, która dotyczyła grudnia zeszłego roku i stycznia 2021 roku, mija za kilka dni, tj. 28 lutego. Wprowadzenie nowych przepisów musi nastąpić zatem niezwłocznie i tego właśnie oczekujemy - tłumaczy IGHT.

Raport z Anteny 24.02

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków