Tragiczny wypadek na jeziorze Tałty. Pod wędkarzami załamał się lód. Nie żyje 73-latek

2021-01-27 13:23
Tragiczny wypadek na jeziorze Tałty. Pod wędkarzami załamał się lód. Nie żyje 73-latek
Autor: Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Tragiczny wypadek na jeziorze Tałty. Pod wędkarzami załamał się lód. Nie żyje 73-latek

Tragiczny wypadek miał miejsce na jeziorze Tałty w miejscowości Jora Wielka koło Mikołajek. Dwóch mężczyzn weszło na zamarzniętą taflę lodu, która się pod nimi załamała. Niestety, mimo resuscytacji, nie udało się uratować 73-letniego wędkarza.

Tragiczny wypadek na jeziorze Tałty. Pod wędkarzami załamał się lód. Nie żyje 73-latek

Pod dwoma mężczyznami, którzy weszli z pomostu na taflę zamarzniętego jeziora Tałty, załamał się lód. Niestety pomimo szybkiego dotarcia na miejsce poduszkowca z ratownikami i wyciągnięcia poszkodowanego 73-latka na brzeg nie udało się służbom ratowniczym przywrócić czynności życiowych mężczyzny.

- Jeden z mężczyzn o własnych siłach wydostał się na brzeg, do drugiego ruszył natychmiast poinformowany o wypadku poduszkowiec MOPR z Mikołajek. Ratowniczka weszła pod wodę i odnalazła pana. Na brzegu razem ze strażakami prowadzono resuscytację, ale przybyłe na miejsce pogotowie niestety stwierdziło zgon. Zmarły miał 73 lata - poinformowała PAP dyżurna Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Urszula Dylewska.

Dodała też, że lód pod oboma mężczyznami załamał się bardzo blisko pomostu. Mimo to jednemu z mężczyzn nie udało się wydostać z lodowatej wody.

- Mimo że lód jest dość gruby, to jest bardzo kruchy. Wszystko przez to, że mróz nie utrzymuje się ciągle, raz jest temperatura dodatnia, zaraz znów na minusie. To powoduje kruchość, niestabilność lodu - wytłumaczyła PAP Dylewska i zaapelowała, by pod żadnym pozorem nie wchodzić na zamarznięte jeziora. Dodała, że ratownicy MOPR niestety co dnia widzą na jeziorach bardzo wiele osób.

WOŚP 2021 - najciekawsze aukcje gwiazd

Pierwsza pomoc - czy wiesz, jak jej udzielić?

Pytanie 1 z 10
Wypadek samochodowy
wypadek samochodowy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE