zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pexels.com

Tego w kościele jeszcze nie było! Podczas mszy ksiądz przedstawi wiernym bezdomnego psiaka

2020-01-10 15:11

Niecodzienny gość zawita niebawem do jednego z olsztyńskich kościołów. Ksiądz przedstawi parafianom bezdomnego psiaka. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podopieczni schroniska w Olsztynie będą mieli większe szanse na znalezienie domu.

- Nie uwierzycie! Po tylu miesiącach poszukiwań, trudnych dla mnie rozmów i rozczarowań znalazłam Kościół, w którym ksiądz zgodził się na wpuszczenie do środka Psiaka bezdomniaka i przedstawienie go wiernym. - napisała w mediach społecznościowych Monika Dąbrowska, inicjatorka Biegu na sześć łap. - Bardzo często duchowni odmawiali udziału w akcji, bo wierni - gdy ksiądz robi coś niestandardowego - piszą listy do biskupa, powołując się na troskę o dobro kościoła. - tłumaczyła.

Na ten moment ksiądz zgodził się na wprowadzenie jednego psa do kościoła, ale Monika wierzy, że zapracuje na zaufanie i w przyszłości będzie mogła liczyć na więcej. - Ten jeden Psiaczek, to dla mnie spełnienie marzeń, bo usłyszy o nim 200 nowych osób, a każda z nich to szansa na dom tymczasowy lub stały! - dodała.

Spotkanie z bezdomnym pieskiem odbędzie się 16 lutego o godzine 11.30. Dokładne miejsce nie zostało niestety na razie podane. - Na pewno napiszę, który to kościół, gdy dojdzie już do spotkania Psiuń z wiernymi. Na razie ,,uprawiam" ostrożny entuzjazm, bo boję się że Ksiądz może do tego czasu - pod wpływem różnych osób, dla których to niepokojący pomysł - zmienić zdanie. - tłumaczy Monika.

Pod postem w zawrotnym tempie pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. Zobaczcie najciekawsze:

To jest zmiana w kościele, która ściska serce! Wreszcie, chociaż małymi krokami, księża zaczynają rozumieć, że wiara opiera się na miłosierdziu i empatii.

Gratuluję, to jest PIĘKNA ZMIANA. Byle był to precedens i początek dobrego.

Brawo .Przy każdym spotkaniu z księdzem, staram się namówić na kazanie w obronie zwierząt jak dotąd nic, pani się udało jeszcze raz wielki szacun.

Dla mnie tez ten pomysł to wyraz odwagi, myślałam, że umiem myśleć poza schematami ;) Ja bym tego nie zaproponowała, bo z góry założyłabym, że to się nie uda. Naprawdę brawo!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE