Takiego wydarzenia w Olsztynie jeszcze nie było. Slalom na rolkach w galerii [AUDIO]

2022-05-11 15:06

W Galerii Warmińskiej odbędą się zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej I LOVE ROLKI, czyli zmagania dla początkujących slalomistów. Będą to pierwsze zawody tej dyscypliny w Olsztynie. W planie są także pokazy mistrzowskie rolkarzy oraz darmowe warsztaty z podstaw jazdy na rolkach.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 6.05.2022

I LOVE ROLKI w Olsztynie

Zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej I LOVE ROLKI odbywają się w różnych miastach w Polsce, gdzie uczestnicy walczą o punkty do rankingu końcowego. Zawodnicy startują w 3 kategoriach wiekowych: kadet, junior i senior. Każdy z nich ma do przejechania dwie 30-sekundowe rundy, w których oprócz trudności trików, liczy się styl i płynność. W lutym zawody odbyły się w Gdańsku, do końca roku zaplanowano rywalizację jeszcze w czterech miastach Polski, a w maju święto rolkarzy organizowane jest po raz pierwszy w Olsztynie.

„Cieszę się, że Galeria Warmińska udostępnia swoje przestrzenie, by zorganizować to wydarzenie. Będzie to zarówno przyjemność, jak i wyzwanie dla rolkarzy, aby zaprezentować się szerszej publiczności i jednocześnie rywalizować. Slalom to bardzo widowiskowa dyscyplina, do której uprawiania, potrzebne jest trochę pustej przestrzeni oraz specjalne kubeczki. Razem z Sebastianem Giedziunem, 3-krotnym Wicemistrzem Polski w slalomie, zaprezentujemy, czym jest freestyle na rolkach. Mam nadzieję, że zainspirujemy w ten sposób mieszkańców Olsztyna do uprawiania tego sportu” – mówi Tomek Wieczorek, aktualny i 6-krotny Mistrz Polski we freestyle slalomie oraz zdobywca 8 pozycji w rankingu światowym WSSA, założyciel i instruktor szkoły jazdy na rolkach R’ols w Olsztynie.

Posłuchaj: z organizatorami I LOVE ROLKI w Olsztynie rozmawia Anita Zalewska

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film

W programie przewidziano także m.in. bezpłatne warsztaty z podstaw jazdy na rolkach, które poprowadzą instruktorzy szkoły jazdy na rolkach w Olsztynie R'ols. Może zgłosić się każdy. Wystarczy mieć własne rolki, kask i ochraniacze. Zapisy na warsztaty dostępne są w sieci.

Przed zawodami odbędą się również pokazy Mistrzów Polski we freestyle slalomie na rolkach. Będzie to nie lada widowisko nie tylko dla fanów tej dyscypliny.

Zwieńczeniem rolkarskiego dnia w Galerii Warmińskiej będą zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej, na które obowiązują zapisy.

Godzinowy harmonogram wydarzenia:

10:30 - 11:15 - warsztaty z podstaw jazdy na rolkach

11:30 - 11:45 - pokazy mistrzów freestyle slalomu na rolkach

12:00 - 17:00 - zawody Amatorskiej Ligi Slalomowej

I LOVE ROLKI w Olsztynie
Autor: materiały organizatora I LOVE ROLKI w Galerii Warmińskiej

Podczas wydarzenia w Galerii Warmińskiej będzie trwała zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy, przebywających w ośrodku w Rybakach. Najpotrzebniejsze rzeczy to środki spożywcze i chemiczne oraz przybory szkolne. Poniżej szczegółowa lista produktów.

Środki spożywcze:

- dżemy, miody, olej, mleko, kawa, herbata, cukier, mąka, przyprawy, owoce w puszkach, słodycze dla dzieci, bakalie.

Środki chemiczne:

- środki czystości, proszki i płyny do prania, papier toaletowy, ręczniki kuchenne.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE