Szczytno. 237 absolwentów WSPol zostało promowanych na oficerów [ZDJĘCIA]

2022-05-12 12:45

W środę mianowano 194 policjantów i 43 policjantki, absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, na pierwszy stopień oficerski podkomisarza. W tym roku w uroczystości mogła wziąć udział rodzina i bliscy nowych oficerów. Oprócz uroczystości na placu apelowym odbył się także Piknik Rodzinny, w którym udział wzięli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

W środę (11 maja) odbyła się uroczysta promocja mianowania na pierwszy stopień oficerski absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Otrzymanie pierwszych oficerskich gwiazdek to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu zawodowym policjanta. Te gwiazdki to jednak nie tylko wyróżnienie, ale także olbrzymie zobowiązanie do dalszej wzorowej służby i dawania jej nienagannego przykładu pozostałym policjantom.

Po uroczystościach na placu apelowy rozpoczął się Piknik Rodzinny, podczas którego organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. pokazy pojazdów oraz sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego. Nie zabrakło również miłych akcentów, które skierowane były do najmłodszych uczestników pikniku.

Stoisko Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zorganizowane wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie było chętnie odwiedzane przez zwiedzających a szczególnie przez dzieci. To dla nich przygotowane zostało wiele atrakcji. Podczas wspólnej zabawy dzieci chętnie brały udział w konkursach i zabawach, za które zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Ci najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i na wodzie, wykonać odciski swoich linii papilarnych. Z rąk policjantów z ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji i szczycieńskich policjantów otrzymały gadżety o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Pieszym wręczane były elementy odblaskowe oraz ulotki zawierające podstawowe zasady ruchu drogowego i bezpiecznego przebywania na wodzie. Dużym zainteresowaniem cieszył się motocykl policyjny oraz łódź motorowa, przy których dzieci i młodzież, a także dorośli chętnie się fotografowali.

Dla najmłodszych uczestników został przygotowany kącik „małego rysownika”, gdzie maluchy mogły pokolorować swoich ulubieńców z kreskówki Psi Patrol. Nad bezpieczeństwem milusińskich czuwał „Sierżant Bóbr”, który zdobył serca nie tylko dzieci, ale także młodzieży i dorosłych uczestników pikniku.

Olsztyn. Osobówka potrąciła dwie osoby na hulajnodze. Nagranie z monitoringu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE