Średniowieczny zamek w Barcianach na sprzedaż. Cena zwala z nóg!

i

Autor: Rafal JABLONSKI/East News Średniowieczny zamek w Barcianach na sprzedaż. Cena zwala z nóg!

Średniowieczny zamek na Mazurach na sprzedaż. Cena zwala z nóg! [ZDJĘCIA]

2022-10-17 11:27

Średniowieczny Zamek Krzyżacki w Barcianach, położony w jednym z najpiękniejszych regionów Polski – Mazurach, jest wystawiony na sprzedaż. Jego cena nie należy jednak do najniższych. Za zabytkowy obiekt trzeba zapłacić bowiem 8 milionów złotych.

Zamek w Barcianach na sprzedaż

Średniowieczny Zamek Krzyżacki w Barcianach został wystawiony na sprzedaż na portalu Propertystock.pl. Wyceniono go na 8 milionów złotych. Cenę można jednak negocjować. Jak podkreśla sprzedawca, będzie to miejsce idealne dla projektów inwestycyjnych takich jak hotel, miejsce organizacji konferencji i wydarzeń kulturalnych, ale też miejsce do uprawiania sportu i rekreacji. Zamek posiada bowiem własne jezioro, przez które można dopłynąć do centrum Barcian. Obecnie jest częściowo zarośnięte. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by odtworzyć zbiornik wodny.

Historia Zamku w Barcianach

Zamek w Barcianach to krzyżacki zamek z XIV wieku w stylu gotyckim, położony we wsi Barciany w powiecie kętrzyńskim w województwie warmińsko-mazurskim.

Prace przy budowie zamku rozpoczęto prawdopodobnie już przed 1380 rokiem. Trwały one do początku XV wieku. Zamek był siedzibą prokuratora do końca istnienia państwa krzyżackiego, czyli do sekularyzacji Prus w 1525 roku. Od 1533 roku w zamku rezydowali starostowie, a w latach 1842-1945 znajdował się on w rękach prywatnych. Po drugiej wojnie światowej zamek zaadaptowano na siedzibę Państwowego Gospodarstwa Rolnego. W skrzydle wschodnim urządzono mieszkania dla pracowników, a w przyziemiu umieszczono stołówkę. Od 2000 roku zamek jest własnością prywatną.

Źródło: propertynews.pl, leksykonkultury.ceik.eu

Ruiny zamku w Ełku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE