Śnięte ryby w rezerwacie Kwiecewo w powiecie olsztyńskim? Ważny komunikat PZW!

2022-08-19 14:08
Śnięte ryby w rezerwacie Kwiecewo w powiecie olsztyńskim. Ważny komunikat PZW!
Autor: Canva Śnięte ryby w rezerwacie Kwiecewo w powiecie olsztyńskim. Ważny komunikat PZW!

Śnięte ryby również w województwie warmińsko-mazurskim? Według nieoficjalnych informacji śnięte ryby odkryto w rezerwacie Kwiecewo w powiecie olsztyńskim. Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie opublikował w związku z tym ważny komunikat.

W związku z napływającymi sygnałami o śnięciach ryb, także w województwie warmińsko-mazurskim (m.in. Rezerwat Kwiecewo) zwracamy się z prośbą do wszystkich Wędkarzy oraz do osób przebywających nad wodą. Jeśli zauważycie: śniecia ryb w wodzie lub na jej brzegach, plamy lub ślady toksycznych substancji: np. związki ropopochodne, silne zapachy: fenolu, siarki, chlorku, prosimy o natychmiastową reakcję i zgłoszenie tego faktu na Policję lub do służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska wodnego - czytamy we wpisie opublikowanym na Facebooku przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie.

- Jeśli śnięcia ryb zaobserwujecie na wodach użytkowanych przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie prosimy o natychmiastowy kontakt telefoniczny o każdej porze dnia i nocy: 607 430 298, 661 284 060. Im szybsza reakcja tym większa szansa na uniknięcie katastrofy ekologicznej - alarmuje PZW.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Wrocławianie protestowali przeciwko zatruwaniu Odry
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE