Śmiertelna zabawa w Olsztynie. Dzieci mają wbiegać pod maskę nadjeżdżającego auta. „Im silniejszy pisk opon, tym lepsza zabawa”

2021-10-14 10:48
Śmiertelna zabawa w Olsztynie. Dzieci mają wbiegać pod maskę nadjeżdżającego auta. „Im silniejszy pisk opon, tym lepsza zabawa”
Autor: KMP Olsztyn - zdjęcie ilustracyjne Śmiertelna zabawa w Olsztynie. Dzieci mają wbiegać pod maskę nadjeżdżającego auta. „Im silniejszy pisk opon, tym lepsza zabawa”

Wśród dzieci i młodzieży popularne są przeróżne zabawy i wyzwania. Niestety niektóre stwarzają śmiertelne zagrożenie. Jedną z takich ma być wbieganie prosto pod maskę nadjeżdżającego auta. – Im silniejszy pisk opon i zdenerwowanie kierowcy, tym lepsza zabawa – o problemie informuje Gazeta Olsztyńska.

Dzieci i młodzież w Olsztynie mają nową śmiertelnie niebezpieczną zabawę polegającą na wbieganie wprost pod maskę nadjeżdżającego auta. O problemie poinformowała Gazeta Olsztyńska. – Na jednym z forów internetowych aż huczy. Wzburzeni internauci opisują skrajnie nieodpowiedzialne zabawy, które ostatnio podejmują dzieci i młodzież. Wszystko ma dziać się na olsztyńskich ulicach. Otóż ostatnio bardzo popularne stało się wbieganie prosto pod maskę nadjeżdżającego auta. Dziecko sprawdza swój refleks. W ostatniej chwili się wycofuje – czytamy w serwisie.

Komentarze internautów przyprawiają o dreszcze. – Byłam świadkiem jak dwie dziewczynki na ul.Leyka w Olsztynie "bawiły się" w uciekanie przed samochodem. Czekały aż będzie jechał samochód i chwilę przed nim przebiegały z jednej strony ulicy na drugą – napisała jedna z internautek cytowana przez "Gazetę Olsztyńską".

– Ze względu na remont drogi wyłączone są światła. Przy przejściu stał chłopiec w wieku ok. 8- 10 lat. Stał i rozglądał się, więc zatrzymałam się, żeby przeszedł. On stał dalej, więc ruszyłam. I on nagle w tym momencie chciał wejść. A więc zatrzymałam się. I on także. I tak ze trzy razy. Otworzyłam okno i mówię mu, żeby przeszedł, a on na to, że jak będzie mu się chciało, to przejdzie. Powiedział, że i tak ma pierwszeństwo i... stał dalej. Jako że stał, ja ruszyłam, po czym on zaczął wchodzić na pasy.… – skomentowała kolejna osoba.

To tylko niektóre z przykładów, jakie można znaleźć na internetowych forach. A co na to policja? Jak poinformował Gazetę Olsztyńską sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, do funkcjonariuszy nie dotarły żadne niepokojące sygnały dotyczące tego typu niebezpiecznych zabaw.

Olsztyn. Potrącenie 10-letniej dziewczynki. Weszła na przejście na czerwonym świetle

Problem ten około roku temu poruszył też Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska (województwo podkarpackie). Na drodze wojewódzkiej nr 835 grupka dzieci w wieku 10-12 lat próbowała przebiegać przed samochodami na zasadzie, kto przebiegnie najbliżej jadącego auta.

– Uwaga niebezpieczeństwo Straż Miejska w Przeworsku otrzymała sygnał o niebezpiecznych zabawach na drodze wojewódzkiej nr 835 w granicach naszego miasta. 1 września br. we wczesnych godzinach wieczornych strażnik otrzymał zgłoszenie od kierowcy, że grupka dzieci w wieku 10-12 lat próbowała przebiegać przed samochodami na zasadzie, kto przebiegnie najbliżej przed jadącym pojazdem Przybyły na miejsce patrol dzieci już nie zastał. Apeluję do rodziców o zwrócenie uwagi na materiały przeglądane przez młodych ludzi w internecie i profilaktyczne rozmowy z nimi, ponieważ z otrzymanych informacji wiemy, że stamtąd mogą czerpać inspiracje do tego typu działań – pisał w mediach społecznościowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE