Skatepark nad Ukielem zostanie rozbudowany. Trwają poszukiwania wykonawcy

2021-04-08 15:34 agada
Skatepark nad Ukielem zostanie rozbudowany. Trwają poszukiwania wykonawcy
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Skatepark nad Ukielem zostanie rozbudowany. Trwają poszukiwania wykonawcy

Rozbudowa skateparku w CRS Ukiel to jeden ze zwycięskich projektów VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańców propozycja ta zdobyła niemal cztery tysiące punktów! Teraz czas na realizację pomysłu. Miasto rozpoczęło poszukiwania wykonawcy. Oferty będą przyjmowane do połowy kwietnia.

Ogromne zainteresowanie projektem jest dowodem na popularność sportów ekstremalnych w Olsztynie. Nie dziwi więc chęć rozbudowy już istniejącej infrastruktury. - Na naszym "Bowlu" działa Akademia Deskorolki prowadzona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji - uzasadniają inwestycję wnioskodawcy. - Tego typu rozbudowa pomoże Akademii i wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi. Także starzy wyjadacze znają coś dla siebie, szczególnie że Olsztyn słynie z jednych z najlepszych BMX-owców w Polsce.

Skatepark na terenie CRS Ukiel ma zostać rozbudowany o małą sekcję uliczną. Użytkownicy przyznają, że istniejący obiekt warto uzupełnić m.in. o schody z rurkami czy długi, niski murek. Wśród elementów, jakie miałyby się znaleźć w nowej sekcji, są Bank, Manual Pad, Quarter, Piramidka i Grindboxy. Prace miałyby objąć obszar ok. 20x27 metrów.

Raport z Anteny 08.04

Wykonawca na zaprojektowanie rozbudowywanej części oraz realizację inwestycji będzie mieć 210 dni. Same prace budowlane oraz montaż urządzeń mają potrwać nie więcej, niż 115 dni od momentu uzyskania niezbędnych pozwoleń.

Wartość projektu przed głosowaniem w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim została określona na niemal 500 tys. złotych.

Skatepark nad Ukielem do rozbudowy
Autor: UM Olsztyn