Rzepiara robi furorę w internecie. O co chodzi z nowym trendem? [ZDJĘCIA, MEMY]

2020-05-26 5:00

Rzepiara od niedawna robi furorę w sieci, a Ty wciąż nie wiesz, o co właściwie chodzi? Na pewno zauważyłeś/aś mnóstwo zdjęć w mediach społecznościowych na tle żółtych pól rzepaku. Kim jest rzepiara i dlaczego wszyscy robią sobie zdjęcia w rzepaku? Tłumaczymy na ESKA Olsztyn!

Kim jest "Rzepiara"? Nowy trend na Instagramie

Rzepiara to dziewczyna, która robi sobie zdjęcia w polu rzepaku i publikuje je w mediach społecznościowych. Słowo to zostało stworzone na wzór nazwy określającej dziewczyny robiące zdjęcia na tle kolorowych liści czy dorodnych dyń. Oczywiście mowa o tzw. jesieniarach, które podbiły internet w 2019 roku. Są nimi osoby, które kochają jesień, a wieczory spędzają pod kocem pijąc herbatę czy kakao i czytając książki. Mają ciepłe skarpety, swetry, a wszystko to uwieczniają na instagramowych zdjęciach. Słowo "jesieniara" zajęło nawet drugie miejsce w plebiscycie Młodzieżowych Słów Roku 2019.

Zdjęcia w przepięknych żółtych polach rzepaku zalewają od pewnego czasu media społecznościowe. Nowy trend podchwyciły już nawet polskie gwiazdy, m.in Katarzyna Dąbrowska pochodząca z Warmii i Mazur, Julia Wieniawa, Katarzyna Cichopek czy też Filip Chajzer. 

Zdjęcie w rzepaku. Jak zrobić, by nie zniszczyć upraw?

Robienie zdjęć w polach rzepaku nie wszystkim może się podobać, zwłaszcza rolnikom, których uprawy są niszczone. Jak zrobić zdjęcie na tle malowniczych żółtych pól, nie niszcząc roślin? Podpowiada blogerka podróżnicza Monika Borkowska z Podróżowisko.pl.

- Popularne ostatnio stały się zdjęcia w kwitnącym rzepaku – w sumie nic w tym dziwnego. Gdy podróże zagraniczne nie są możliwe, jeszcze bardziej docenia się to, co znajduje się nieopodal. A czy wiosną jest coś bardziej malowniczego i cieszącego oko niż ogromne przestrzenie rozkwitnięte na żółto? Chyba nie. Przynajmniej mi nic takiego nie przychodzi do głowy. I z tego też względu popularny stał się trend robienia zdjęć w rzepaku. - czytamy w jej wpisie na Facebooku.

Jak zrobić takie zdjęcie, by nie narazić właściciela pola na straty związane ze stratowaniem roślin?

- Wbrew pozorom nie jest to trudne, trzeba tylko znaleźć tak zwaną ścieżkę przejazdową. Pola tylko z pozoru wyglądają jednolicie, jednak wystarczy chwilę się przyjrzeć, by zauważyć coś na kształt drogi. Właśnie takimi ścieżkami rolnicy przejeżdżają ciągnikiem przez pole w trakcie oprysku (rzepak jest opryskiwany także w trakcie kwitnienia). Gdy już znajdzie się taką ścieżkę, wystarczy stanąć na jej początku (wcale nie trzeba wchodzić daleko w pole) i zwyczajnie zrobić zdjęcie pod odpowiednim kątem. - tłumaczy Monika.

Memy o rzepiarach. Zobacz najzabawniejsze

Rzepiara powoli zaczyna pojawiać się również na memach stworzonych przez Internautów. Co prawda nie powstało ich jeszcze zbyt wiele, ale znaleźliśmy kilka zabawnych. Wierzymy, że Internauci i tym razem nas nie zawiodą i puszczą wodze fantazji. Rzecz jasna, wszystko z przymrużeniem oka!

Salony fryzjerskie otwarte - rozmowa z właścicielem salonu
Mały alergik: Alergia czy tylko katar. Posłuchaj, jak je odróżnić. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE