Ruszył proces w sprawie śmiertelnego wypadku na Bałtyckiej w Olsztynie

2022-09-20 11:51

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces Zbigniewa G. oskarżonego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęło rodzeństwo w wieku 23 i 25 lat.

Sprawa dotyczy wypadku, do którego doszło wieczorem 11 listopada 2021 r. w rejonie skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Rybaki w Olsztynie. Zbigniew G. miał spowodować ten wypadek, umyślnie naruszając zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Według ustaleń prokuratora, oskarżony kierując samochodem osobowym marki Audi A8 poruszał się ul. Bałtycką w terenie zabudowanym z nadmierną prędkością – około 190 km/h. W rezultacie, gdy zbliżył się do skrzyżowania nie był w stanie zareagować z odpowiednim wyprzedzeniem i uderzył w bok innego samochodu osobowego marki Audi A6, będącego w trakcie wykonywanego manewru zawracania – mówi Adam Barczak, Rzecznik Prasowy do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie. - W wyniku tego wypadku zginęła kobieta kierująca Audi A6 oraz jej pasażer, przy czym Zbigniew G. po spowodowaniu tego wypadku, miał uciec z miejsca zdarzenia. Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 19 września 2022 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy Netfliksa? Komplet punktów to obowiązek! [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Który gwiazdor Marvela wystąpił w filmie "Gray Man"?
Gray Man

Sąd na wniosek obrońców Zbigniewa G. prowadził rozprawę pod nieobecność oskarżonego. W związku z tym, że oskarżony nie stawił się na pierwszy termin rozprawy, Sąd odczytał wyjaśnienia, jakie Zbigniew G. złożył w trakcie postępowania przygotowawczego. Oskarżony odmówił wówczas składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania, w tym na pytanie czy przyznaje się do zarzucanego czynu, wskazując, że nie może tego uczynić, ponieważ nie pamięta zdarzenia. Na rozprawie w dniu 19 września 2022 r. Sąd przesłuchał kilkunastu świadków, w tym brata ofiar wypadku, który występuje w tej sprawie, podobnie jak jego rodzicie, w charakterze oskarżyciela posiłkowego. W związku z niestawiennictwem jednego świadka oraz potrzebą przesłuchania biegłego rozprawa została przerwana do dnia 14 października 2022 r. na godz. 10.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE