Rajski półwysep na największym jeziorze w Polsce. Widoki niesamowite! [ZDJĘCIA]

2022-06-10 14:34

Półwysep Szeroki Ostrów to jedno z najpiękniejszych miejsc na jeziorze Śniardwy. Z niewielkiej skarpy nad brzegiem jeziora można podziwiać malownicze widoki zapierające dech w piersiach. Już same fotografie pokazują niezwykłą magię tego miejsca, a co dopiero zobaczyć to wszystko na własne oczy. Pięknymi ujęciami podzielił się z nami Pan Tomasz Dąbrowski.

Zdjęcia autorstwa: @dabrowski.tomasz

Szeroki Ostrów. Malownicza wyspa na największym jeziorze w Polsce

Największe jezioro w Polsce - Śniardwy - położone jest w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego w południowej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich w dorzeczu Pisy. Kryje w sobie wiele niesamowitych zakątków, często owianych legendą. Jednym z ciekawszych miejsc jest z pewnością Szeroki Ostrów - największa wyspa na jeziorze o powierzchni 70 ha. Mieści się w jego południowej części. Ze względu na połączenie lądu z groblą, niektórzy nazywają ją półwyspem. Miejsce to porośnięte jest starymi drzewami, a najlepszy widok na jezioro roztacza się z północno-zachodniego brzegu.

Ciekawostką jest, że niegdyś na wyspie znajdowała się osada. Niestety dziś pozostały z niej jedynie fundamenty domostw i piwnice, które z latami coraz bardziej niszczeją ze względu na turystów.

ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49

Jak dojechać na wyspę Szeroki Ostrów?

Turyści, którzy mieli okazję odwiedzić już to miejsce, ostrzegają przed wyboistą drogą. By dojechać na półwysep, w miejscowości Zdory należy skręcić w prawo tuż za sklepem spożywczym i dalej jechać żwirówką. W pewnym momencie po lewej stronie będzie widać drogę prowadzącą w las. To droga na wyspę.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE