Rajski półwysep na największym jeziorze w Polsce. Widoki niesamowite! [ZDJĘCIA]

2020-04-24 10:30

Półwysep Szeroki Ostrów to jedno z najpiękniejszych miejsc na jeziorze Śniardwy. Z niewielkiej skarpy nad brzegiem jeziora można podziwiać malownicze widoki zapierające dech w piersiach. Już same fotografie pokazują niezwykłą magię tego miejsca, a co dopiero zobaczyć to wszystko na własne oczy. Pięknymi ujęciami podzielił się z nami Pan Tomasz Dąbrowski. Zachęcamy do obejrzenia ich na olsztyn.eska.pl.

Zdjęcia autorstwa: @dabrowski.tomasz

Szeroki Ostrów. Malownicza wyspa na największym jeziorze w Polsce

Największe jezioro w Polsce - Śniardwy - położone jest w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego w południowej części Krainy Wielkich Jezior Mazurskich w dorzeczu Pisy. Kryje w sobie wiele niesamowitych zakątków, często owianych legendą. Jednym z ciekawszych miejsc jest z pewnością Szeroki Ostrów - największa wyspa na jeziorze o powierzchni 70 ha. Mieści się w jego południowej części. Ze względu na połączenie lądu z groblą, niektórzy nazywają ją półwyspem. Miejsce to porośnięte jest starymi drzewami, a najlepszy widok na jezioro roztacza się z północno-zachodniego brzegu.

Zobacz też: Tajemnicza świątynia wciąż robi niesamowite wrażenie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciekawostką jest, że niegdyś na wyspie znajdowała się osada. Niestety dziś pozostały z niej jedynie fundamenty domostw i piwnice, które z latami coraz bardziej niszczeją ze względu na turystów.

Jak dojechać na wyspę Szeroki Ostrów?

Turyści, którzy mieli okazję odwiedzić już to miejsce, ostrzegają przed wyboistą drogą. By dojechać na półwysep, w miejscowości Zdory należy skręcić w prawo tuż za sklepem spożywczym i dalej jechać żwirówką. W pewnym momencie po lewej stronie będzie widać drogę prowadzącą w las. To droga na wyspę.

Wirtualne podróżowanie: miejsca na Warmii i Mazurach warte odwiedzenia po pandemii
Posłuchaj o przyczynach bezsenności. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE