Zimna wiosna w warmińsko-mazurskim. Nawet -8 stopni! IMGW wydało ostrzeżenie przed przymrozkami

2021-04-07 10:38 agada
Przymrozki w woj. warmińsko-mazurskim! IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia
Autor: Unsplash Przymrozki w woj. warmińsko-mazurskim! IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia

Kwiecień przywitał się z nami dość chłodno. Zwłaszcza noce są zimne. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w niemal całej Polsce. Te nie ominą również części województwa warmińsko-mazurskiego. Gdzie będzie najchłodniej? Szczegóły poniżej.

Mimo że kalendarzową i astronomiczną wiosnę już mamy, w powietrzu jej nie czuć. A to za sprawą utrzymującej się niskiej temperatury. Minionej nocy z 6 na 7 kwietnia w wielu miejscach wystąpiły przymrozki. Temperatura minimalna osiągnęła od -3°C do 0°C. Zimno będzie także przez kolejne dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami m.in. dla części zachodniej województwa warmińsko-mazurskiego. - Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -5°C, przy gruncie do -8°C. Temperatura maksymalna 7.04 od 4°C do 6°C, zaś 8.04 od 5°C do 8°C - ostrzegają synoptycy. Ostrzeżenie obowiązywać będzie najprawdopodobniej do piątku (9 kwietnia) do godziny 9.00.

Raport z anteny, 06.04, godz.10
Przymrozki w Polsce. Ostrzeżenie IMGW
Autor: IMGW Przymrozki w Polsce. Ostrzeżenie IMGW

Znacznie cieplej zrobi się pod koniec tygodnia, zwłaszcza w weekend. Według prognoz pogody w województwie warmińsko-mazurskim słupki na termometrach wzrosną w sobotę do około 12°C, a w niedzielę nawet 17°C.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl