Potężne wichury nadciągają do Polski. Wiatr może łamać drzewa i zrywać linie energetyczne

i

Autor: windy.com Potężne wichury nadciągają do Polski. Wiatr może łamać drzewa i zrywać linie energetyczne

Potężna wichura nadciąga do Polski. Wiatr może łamać drzewa i zrywać linie energetyczne

2023-03-08 11:25

Marzec najwyraźniej chce dać nam w kość. Już sam początek miesiąca nie był łaskawy, a przed nami kolejne ciężkie dni. Nad Polskę nadciągają bowiem silne wichury z porywami do nawet 100 km/h. Niebezpiecznej pogody należy spodziewać się w najbliższą sobotę 11 marca. Szczegóły w artykule poniżej.

Silne wichury nadciągają do Polski. Niebezpieczna pogoda w sobotę 11 marca

Planowaliście spędzić weekend na świeżym powietrzu? Być może będziecie musieli znaleźć alternatywę. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają na sobotę 11 marca silne wichury w całej Polsce.

– Z wielką uwagą zaczynamy śledzić prognozy potencjalnego kolejnego cyklonu, jaki może się znaleźć w rejonie Polski około soboty 11 marca 2023. Prognozy jego trajektorii są nadal niestabilne, ale ryzyko wichury występuje i nie ulega zmniejszeniu. Jeśli sprawdzą się aktualne porywy wiatru miejscami ponad 70-100 km/h, to z pewnością będą możliwe szkody materialne, w tym przerwy w dostawie prądu, a nawet wystąpi bezpośrednie zagrożenie dla życia – informuje portal dobrapogoda24.pl.

W których województwach będzie wiało najmocniej? Alerty IMGW

Niebezpiecznie ma być zwłaszcza w północnej części kraju. Tam obowiązywać mają ostrzeżenia drugiego stopnia. Jeżeli prognozy się sprawdzą, pomarańczowymi alertami objęte zostaną takie województwa jak:

  • warmińsko-mazurskie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • zachodnio-pomorskie
  • kujawsko-pomorskie
  • północna część lubuskiego oraz wielkopolskiego

W pozostałej części województw obowiązywać mają ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Zima wróciła do Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE