Pościg niczym z filmu. Próbował zepchnąć radiowozy z drogi [ZDJĘCIA]

2020-02-24 8:39

Niebezpieczny pościg miał miejsce w niedzielę na trasie Jedzbark-Olsztyn. Pijany kierowca próbował uciec od policji. W akcie desperacji próbował zepchnąć radiowozy z drogi.

Zgłoszenie o pijanym kierowcy olsztyńska policja otrzymała w niedzielę (23 lutego) we wczesnych godzinach porannych. Wskazany pojazd służby namierzyły na drodze krajowej numer 16 na wysokości miejscowości Łęgajny.  - Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania się, wręcz przeciwnie – przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku Barczewa. - informuje policja.

Funkcjonariusze ruszyli za mężczyzną w pościg. W tym samym czasie oficer dyżurny zadysponował do działań dodatkowe patrole z Olsztyna do wsparcia funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Barczewie. Mężczyzna kontynuował ucieczkę, jadąc całą szerokością drogi, tym samym stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie kierujący osobowym renault, podczas próby jego zatrzymania przez drugi policyjny patrol, uderzył w ich radiowóz. Następnie do pościgu włączył się kolejny patrol, którego policjanci ostatecznie użyli radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego i zmusili kierowcę do zatrzymania się na jednej z głównych ulic w Barczewie.

Zatrzymany mężczyzna to 44-letni mieszkaniec gminy Barczewo. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Ponadto miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i nie był to pierwszy raz, kiedy wsiadł za kierownicę pijany. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Wkrótce odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE