Popeyes, kultowy amerykański fastfood, wkracza do Polski. Gdzie otwarcie pierwszych restauracji?

2023-01-11 15:06
Popeyes, kultowy amerykański fastfood, wkracza do Polski. Pierwsze restauracje lada moment
Autor: pexels.com Popeyes, kultowy amerykański fastfood, wkracza do Polski. Pierwsze restauracje lada moment

Amerykański gigant fastfoodowy, Popeyes, wkracza do Polski. Pierwsze restauracje kultowej sieci mają zostać otwarte lada moment, bo już w tym roku. O tym, gdzie najprawdopodobniej powstaną i co dobrego będzie można zjeść w restauracjach Popeyes, przeczytasz w dalszej części artykułu.

Popeyes, słynny amerykański fastfood, otworzy restauracje w Polsce

Popeyes wkrótce także w Polsce. W mediach społecznościowych pojawiły się już polskie profile amerykańskiej sieci, a na nich wpisy zapowiadające otwarcie pierwszych lokali w 2023 roku– Ktoś tu mówił kurczak? Widzimy się w 2023! – czytamy w jednym z nowszych postów. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez portal dlahandlu.pl, pierwsze restauracje Popeyes mają powstać w Warszawie, Wrocławiu i Szczecinie.

Za rozwój Popeyes odpowiadają Restaurant Brands International i McWin, które nabyły też prawa do masterfranczyzy Burger Kinga w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Cieszymy się, że osiągnęliśmy ten kamień milowy z McWin i jesteśmy przekonani, że ich duże doświadczenie w rozwijaniu biznesu przełoży się na udaną ekspansję naszych kultowych marek w Europie Wschodniej. To ogłoszenie podkreśla nasze zaangażowanie w serwowanie większej liczbie gości między innymi naszej kultowej kanapki Whopper z grilla i odważnego kurczaka w stylu Luizjany. To duży krok w naszej ambitnej podróży ekspansji tych marek i cieszymy się, że możemy dalej zwiększać naszą obecność w Europie Wschodniej – powiedział David Shear, prezes International Restaurant Brands International Inc., spółki macierzystej Burger King i Popeyes, cytowany przez horecanet.pl.

CZYTAJ TEŻ: Max Premium Burgers także w Olsztynie! Kiedy i gdzie otwarcie restauracji?

Co można zjeść w Popeyes? Menu restauracji

Popeyes to amerykańska sieć restauracji oferująca menu w stylu nowoorleańskim. Można zjeść tam pikantnego kurczaka, smażone krewetki, polędwiczki z kurczaka i wiele innych regionalnych pyszności. Przyszli goście restauracji Popeyes w Polsce mogą oczekiwać m.in. możliwości wgryzienia się w popisową kanapkę Popeyes z chrupiącym kurczakiem. Całe menu Popeyes jest dostępne na oficjalnej stronie sieci.

Pierwsza restauracja Popeyes została otwarta w 1972 roku w Nowym Orleanie. Z kolei pierwszy franczyzowy lokal powstał w 1976 roku w Luizjanie. Obecnie restauracje Popeyes dostępne są na całym świecie.

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE