Polska pokonała Arabię Saudyjską. Olsztyńscy kibice wspierali naszych [ZDJĘCIA]

2022-11-28 15:47

Wielkie emocje i upragnione zwycięstwo – tak można podsumować sobotni mecz biało-czerwonych na Mistrzostwach Świata Katar 2022. Choć w Olsztynie nie powstała miejska strefa kibica, to olsztynianie wspólnie, licznie kibicowali w Kuźni Społecznej.

W sobotę odbył się drugi mecz Polski, w którym biało-czerwoni zmierzyli się z Arabią Saudyjską, wygrywając 2:0. W stolicy regionu nie ma typowo miejskiej strefy kibica, ale w ramach mundialowych zmagań w Kuźni Społecznej zorganizowano specjalną strefę kibica.

Świetna atmosfera, w Strefie Kibica zawsze inaczej przeżywa się te emocje, szczególnie kiedy wygrywamy. Wierzę w to, że uda nam się wyjść z grupy nawet jeżeli kolejne spotkanie z Argentyną nie wyjdzie do końca po naszej myśli- mówił jeden z kibiców. - Polska nie jest dużym krajem, ale mamy świetnych zawodników i oddanych kibiców. Gdy tylko ruszała jakaś przyśpiewka czy owacje na stojąco, ludzie to podłapywali i hucznie wspierali swoją reprezentacje. Potrafimy pokazać klasę - dodał kibic z Olsztyna.

Posłuchaj: z olsztyńskimi kibicami rozmawiał Oskar Biedrzyński

Jak dobrze znasz film "Psy"? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 8
Jakie miasta pełniły rolę plenerów podczas produkcji filmu?

W strefie kibica w olsztyńskiej Kuźni Społecznej  pojawiło się liczne grono fanów, w tym również najmłodsi. Głośny doping, okrzyki i przyśpiewki słychać było w całej okolicy. Oczywiście nie mogło zabraknąć biało-czerwonych akcentów: były barwne stroje i pomalowane buzie. Gorąca atmosfera, a wręcz stres nie opuszczał kibiców do ostatniej minuty. Pierwszy gol został zdobyty w 38 minucie przez P. Zielińskiego przy asyście R. Lewandowskiego. Druga bramka została ustrzelona przez samego Lewandowskiego w 82 minucie. Ponadto Wojciech Szczęsny widowiskowo obronił rzut karny. Z kolei już w środę czeka nas decydujące starcie z Argentyną.W strefie w Kuźni Społecznej z mikrofonem Eski pojawił się i z kibicami rozmawiał Oskar Biedrzyński.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy