Polska Ofensywa Muzyczna zabrzmiała po raz dziesiąty [AUDIO, ZDJĘCIA]

2022-12-01 18:37

W Olsztynie odbyła się 10. edycja Festiwalu Piosenki "Polska Ofensywa Muzyczna". W rywalizacji wzięło udział 21 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W środę w Zespole Szkół Ekonomiczno Handlowych w Olsztynie miał miejsce Międzyszkolny Festiwal "Polska Ofensywa Muzyczna". Była to jubileuszowa 10. edycja wydarzenia. Z tej okazji 21 uzdolnionych uczniów postawiło tylko na polskie utwory.

Festiwal polega na tym, że młodzież wykonuje piosenki w języku polskim. Mogą być to piosenki zagranicznych wykonawców. Jednak przyjęliśmy taką konwencję, żeby uczcić naszych patronów Polaków spod znaku Rodła i wykonane utwory mają być w języku polskim - mówi Małgorzata Topolewska-Micek, organizatorka wydarzenia.

„Byłam w bardzo dużym szoku, ponieważ wszystko jest tak pięknie zrobione”, „Bardzo fajnie, jestem na trzecim takim konkursie większym i wydaje mi się, że to jedna z lepszych imprez” - komentują wydarzenie uczestnicy.

Posłuchaj: z uczestnikami i organizatorami Polskiej Ofensywy Muzycznej w ZSEH rozmawiał Oskar Biedrzyński

QUIZ. Rozpoznasz gwiazdę po jej prawdziwym imieniu i nazwisku?! Niektóre pytania mogą zaszokować

Pytanie 1 z 10
Wojciech Basiura to...

Pierwsze miejsce zajęła Gabriela Stepnowska z piosenką "Na brzozowej korze". Drugie miejsce z utworem "Litania" zdobyła Nikola Struk. Natomiast na trzecim miejscu pojawiła się Małgorzata Rybaczyk z piosenką "Oczy tej małej". Szczególne wyróżnienie otrzymały Oliwia Dunajska z utworem „Słucham cię w radiu co tydzień” oraz Monika Krajewska, która zaśpiewała "Chłopaka z drewna" i będzie mogła wystąpić na Olsztyńskim Lecie Artystycznym. "Polska Ofensywa Muzyczna" została zapoczątkowana przez uczniów Olsztyńskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno Handlowych w 2014 roku. Od tego czasu odbyło się 10 edycji, a każda kolejna odnosi coraz większy sukces.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE