"Pójdę boso, pójdę boso". Kobieta chciała sprawdzić, jak zareagują ludzie

2020-02-04 8:08
Pijana kobieta chodziła boso miejskimi ulicami w Bartoszycach
Autor: KPP Bartoszyce

Niecodzienny widok mieli w sobotnie przedpołudnie mieszkańcy Bartoszyc. Pewna kobieta chodziła boso ulicami miasta. Chciała sprawdzić, jak zareaguje policja i przechodzący obok ludzie.

Pijana 40–latka chodziła boso ulicami Bartoszyc. Mało tego, zatrzymywała samochody na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną na ul. Bohaterów Warszawy. Świadkowie niecodziennej sytuacji zawiadomili policjantów. Niecodzienne było też to, że niemal w tym samym czasie, gdy informacja wpłynęła do policjantów, pijana 40–latka przybiegła do komendy i poinformowała, że chodziła boso środkiem miejskich ulic, bo chciała sprawdzić, jak będą reagować ludzie i policja.

No i sprawdziła. Kobieta została wylegitymowana, jednak z uwagi na stan upojenia alkoholem, odstąpiono od ukarania jej mandatem karnym w tym czasie. Co nie oznacza, że kara ją ominie. Mieszkanka gm. Bartoszyce popełniła wykroczenie – stworzyła zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za które w postępowaniu przed sądem grozi jej kara grzywny w kwocie do 5 tys. zł.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE