Pogoda na lipiec 2022. Fala upałów w Polsce! Synoptycy podali najnowszą prognozę pogody

2022-06-11 13:15
Pogoda na lipiec 2022. Fala upałów w Polsce! Synoptycy podali najnowszą prognozę pogody
Autor: Unsplash - Etienne Girardet Pogoda na lipiec 2022. Fala upałów w Polsce! Synoptycy podali najnowszą prognozę pogody

Pogoda na lipiec 2022. Czy w lipcu będą upały? Ile stopni pokażą termometry? Długoterminową prognozę pogody na lipiec właśnie zaprezentowali synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Osoby, które zaplanowały urlop na nadchodzący miesiąc, z pewnością będą zadowolone. Szczegóły poniżej.

W roku ubiegłym druga połowa czerwca i początek lipca przyniosły nam prawdziwą wakacyjną pogodę. Temperatury w niemal całym kraju przekraczały 30 stopni Celsjusza. Niestety nie brakowało też gwałtownych burz z ulewnymi deszczami, powodujących ogromne straty. A jak będzie w tym roku? Jaką pogodę na lipiec 2022 prognozują synoptycy?

Pogoda na lipiec 2022. Czy będzie gorąco? Ile stopni? Długoterminowa prognoza pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podał długoterminową prognozę pogody na lipiec 2022. Według synoptyków lipiec będzie gorącym, idealnym miesiącem na wakacyjne wyjazdy. Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Suma opadów atmosferycznych w całym kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

Niestety oprócz słonecznej, gorącej pogody, należy spodziewać się także niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych takich jak gwałtowne burze, ulewne deszcze oraz silny, porywisty wiatr.

ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE