Pogoda na Boże Ciało 2020. Długi weekend rozpocznie się burzowo! [RADAR BURZ ONLINE]

2020-06-10 12:42
Pogoda na Boże Ciało 2020. Długi weekend rozpocznie się burzowo! [RADAR BURZ ONLINE]
Autor: pexels.com Pogoda na Boże Ciało 2020. IMGW ostrzega przed burzami z gradem w woj. warmińsko-mazurskim

Przed nami długi czerwcowy weekend. Choć zapowiada się gorąco, niestety w wielu miejscach będzie również burzowo. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Szczegóły na ESKA Olsztyn.

Pogoda na Boże Ciało 2020. Będzie gorąco i burzowo

Czerwiec przyniósł nam w końcu wyższe temperatury niż te w maju. W niektórych rejonach słupki przekraczają ponad 27 stopni. Tak będzie również w wyczekiwany długi weekend. Czekają nas wysokie temperatury w granicach 24-28 stopni Celsjusza, ale też burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia na pierwsze dwa dni długiego weekendu. Informacje pogodowe dotyczące soboty i niedzieli opublikujemy w piątek.

Pogoda na Boże Ciało 2020. Województwo warmińsko-mazurskie

W Boże Ciało prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie również mogą wystąpić opady gradu.

W piątek znowu woj. warmińsko-mazurskie obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia przed burzami z gradem. Jak ostrzega IMGW, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie opady gradu.

Gdzie jest burza? Śledź radar burz online [MAPA BURZ NA ŻYWO]

W każdej chwili można sprawdzić, gdzie obecnie trwa burza bądź czy właśnie zbliża się w kierunku naszego regionu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z radaru burz online w serwisie blitzortung.org. Mapa burz online jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego też można śledzić, w jakim kierunku przesuwają się chmury burzowe i czy są już blisko miejscowości, w której przebywamy.

Lolek lider, wokalista zespołu Enej i Miejska Lista w nowej odsłonie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE