Podwórka z Natury 2023. Te miejsca w Olsztynie zmienią się nie do poznania!

i

Autor: Facebook: Podwórka z Natury Podwórka z Natury 2023. Te miejsca w Olsztynie zmienią się nie do poznania!

Podwórka z Natury

Podwórka z Natury 2023. Te miejsca w Olsztynie zmienią się nie do poznania!

2023-03-31 14:38

To już siódma edycja programu "Podwórka z Natury", który cieszy się w Olsztynie sporą popularnością. Wiadomo, które spośród zgłoszonych podwórek zostały zakwalifikowane do realizacji. Szczegóły w artykule poniżej.

Zacieśnienie sąsiedzkich więzi poprzez wspólną pracę nad zadaniem - to jeden z najważniejszych celów przedsięwzięcia. Innym aspektem jest również odnowienie publicznej przestrzeni. Program jest skierowany do olsztynian mieszkających na terenie obszaru rewitalizacji.

- W bieżącej edycji programu wpłynęło aż siedem zgłoszeń - mówi zastępca prezydenta Olsztyna Justyna Sarna-Pezowicz. - Jesteśmy miło zaskoczeni tak dobrą frekwencją. Za nami również prace komisji, która oceniła zgłoszenia pod względem formalnym i merytorycznym.

Podwórka zakwalifikowane do tegorocznego programu są zlokalizowane przy ulicach: Grunwaldzkiej 24a, ul. Niedziałkowskiego 7a, 7b, 7c oraz ul. Ratuszowej 1 i 3 oraz Marii Skłodowskiej-Curie 24 i 26. Nowe nasadzenia, odnowienie okolicy, stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom - to najważniejsze zadania, jakie stawiają przed sobą grupy sąsiedzkie.

- Wkrótce rozstrzygniemy, która organizacja pozarządowa będzie współpracować z grupami sąsiedzkimi - wyjaśnia Ewa Szóstak z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. - Poza tym wkrótce zostanie podpisane porozumienie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Studenci Katedry Architektury Krajobrazu kolejny raz wspólnie z mieszkańcami podwórek stworzą koncepcje zagospodarowania wybranych podwórek.

W tegorocznej edycji programu "Podwórka z Natury" na realizację zadań przeznaczono 60 tys. złotych.

BABCIOWE? Niech się WYPCHA! Polacy pokłócili się o TUSKA! | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE