Plaża miejska w Giżycku zmieni się nie do poznania. Zobacz wizualizacje!

2020-08-10 11:45

Jedna z najbardziej popularnych mazurskich plaż zyska nowy wygląd. Władze miasta właśnie przystąpiły do realizacji przedsięwzięcia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, polegającego na zagospodarowaniu obszaru Plaży Miejskiej w Giżycku. Zobacz wizualizacje na ESKA Olsztyn.

Plaża miejska w Giżycku zostanie zagospodarowana

Nowoczesna restauracja wzniesiona na jeziorze to tylko jeden z nowych elementów, jakie pojawią się wkrótce na miejskiej plaży w Giżycku. Więcej o tym czytaj tu: Robert Lewandowski inwestuje w wodną restaurację na Mazurach! Niebawem ruszy budowa. W pierwszym etapie zagospodarowania plaży zaplanowano stworzenie wyjątkowego, unikalnego obszaru rekreacyjnego z gminną zielenią, urządzoną i skomponowaną z naturalnym pięknem krajobrazu związanego z bezpośrednim sąsiedztwem jeziora Niegocin, przy jednoczesnym stworzeniu na tym obszarze atrakcyjnych architektonicznie i funkcjonalne obiektów usługowych, związanych z obsługą ruchu turystycznego i rekreacyjnego.

By rozpocząć realizację inwestycji miasto musi najpierw pozyskać opinie, poznać oczekiwania i warunki, na jakich potencjalni partnerzy prywatni wzięliby udział we współpracy przy realizacji przedsięwzięcia.

W tym celu na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce „Partnerstwo Publiczno-Prywatne” 3 sierpnia 2020 r. opublikowane zostało Memorandum Informacyjne wraz z ankietą, skierowane do podmiotów potencjalnie zainteresowanych realizacją przedsięwzięcia w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego.

Memorandum informacyjne wchodzi w skład etapu tzw. testu rynku. Test rynku jako etap przedrealizacyjny przedsięwzięcia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, ma na celu wstępną ocenę możliwości jego realizacji. Celem testu jest uzyskanie opinii i informacji potencjalnie zainteresowanych podmiotów w zakresie realnych i jednocześnie efektywnych rozwiązań realizacji inwestycji.

Sugestie i uwagi pozyskane w wyniku przeprowadzonego testu rynku będą miały istotne znaczenie dla właściwej realizacji przedsięwzięcia i przyczynią się do wypracowania najkorzystniejszych rozwiązań, uwzględniających korzyści zarówno strony prywatnej, jak i osiągnięcie celu publicznego.

Ogłoszenie postępowania związanego z wyborem partnera prywatnego planowane jest na I/II kwartał 2021 r. Zachęcamy zatem zainteresowane podmioty do lektury Memorandum oraz o odesłanie wypełnionej ankiety na wskazane na ostatniej stronie dokumentu adresy kontaktowe w terminie do 15 września 2020 r.

Link do pełnej treści Memorandum Informacyjnego znajdziesz >>TUTAJ<<

Wizualizacje zamieszczone w artykule stanowią wizję poglądową zagospodarowania terenu. Jak informują władze Giżycka, przyszły inwestor będzie miał wpływ na docelową koncepcję.

Posłuchaj czym jest uczulenie (alergia) na słońce. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 07.08.2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE