Pisz. Nastolatek utknął między kabiną a naczepą tira. Przejechał tak 20 km!

2022-04-29 10:10
Pisz. Nastolatek utknął między kabiną a naczepą tira. Przejechał tak 20 km!
Autor: pixabay.com/ mapa IMGW Pisz. Nastolatek utknął między kabiną a naczepą tira. Przejechał tak 20 km!

Niecodzienne i niezwykle niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w Piszu. 19-latek chciał przejść przez przejście dla pieszych. Zamiast jednak ominąć stojący w korku samochód ciężarowy, wszedł na zaczep łączący kabinę z naczepą. Nieświadomy niczego kierowca ruszył. 19-latek jechał tak około 20 km.

Sytuacja miała miejsce w minioną środę (27 kwietnia) przed godziną 11.00 na rondzie w Piszu. Policja otrzymała zgłoszenie, że jakiś młody mężczyzna utknął między kabiną a naczepą tira. Do tego samochód ruszył w kierunku Rucianego – Nidy, a nastolatek woła o pomoc.

Funkcjonariusze ustalili, że „pasażerem na gapę” był 19-letni mieszkaniec gminy Pisz.

— Mężczyzna ten chciał przejść przez przejście dla pieszych, częściowo zajęte przez samochód ciężarowy marki Scania z naczepą, stojący w korku. Pieszy nie czekając, aż pojazd odjedzie, wskoczył na zaczep łączący kabinę z naczepą. Chciał w ten sposób ominąć ciężarówkę. Tymczasem kierowca ruszył, a 19-latek nie zdążył zeskoczyć. Jechał tak około 20 km po drodze wołając do kierującego, by się zatrzymał. Ten niczego nie słyszał, więc nie reagował. Dopiero w Rucianem – Nidzie kierowca zauważył, że ma „pasażera na gapę”. 19-latkowi udało się wówczas bezpiecznie zejść — relacjonuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowa KPP w Piszu.

Za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym 19-latkowi grozi kara grzywny do 3000 zł albo kara nagany.

QUIZ. Te lektury będą na maturze 2022. Rozpoznasz je po fragmencie? Sprawdź, czego nauczyła cię polonistka

Pytanie 1 z 10
Z której lektury na maturę 2022 pochodzi ten cytat? "Chłop potęgą jest, i basta!"
ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE