Pierwszy ślub na zamku w Szczytnie! Malwina i Marcin powiedzieli sobie "tak" [ZDJĘCIA]

2022-06-20 13:01

Zamek Krzyżacki w Szczytnie to nie tylko warty odwiedzenia zabytek, ale też idealne miejsce do zawarcia związku małżeńskiego. Przekonali się o tym Malwina i Marcin, którzy w tej pięknej scenerii mieli okazję powiedzieć sobie "tak".

Zamek krzyżacki w Szczytnie oficjalnie otwarto na początku czerwca ubiegłego roku. Ruiny zamku zyskały fosę, odkryto przy okazji prac piwniczki, krużganki, karcer. Wydobyto pozostałości murów, powstało szklane zadaszenie. Nowe miejsce już w pierwszych dniach zrobiło prawdziwą furorę zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Stało się też miejscem koncertów, wystaw, zajęć edukacyjnych dla dzieci, ale też imprez okolicznościowych takich jak m.in. ślub. Pierwszy odbył się w minioną sobotę 18 czerwca. Związek małżeński w tym niezwykłym miejscu zawarli Malwina i Marcin.

- Zamek Krzyżacki w Szczytnie to nie tylko warty odwiedzenia zabytek, ale także idealne miejsce do zawarcia związku małżeńskiego. Przekonali się o tym Malwina i Marcin, którzy w tej pięknej scenerii mieli dzisiaj okazję powiedzieć sobie "tak". Nowożeńcom składamy najserdeczniejsze życzenia szczęścia, zdrowia, a przede wszystkim dużo miłości! - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Szczytnie.

Zamek krzyżacki w Szczytnie - godziny otwarcia

Zamek mieści się przy ulicy Sienkiewicza w Szczytnie. Można go zwiedzać codziennie. W okresie od maja do września w godzinach 7.30 - 22.00, natomiast od października do kwietnia w godzinach 7.30 - 18.00. Sala Wystawiennicza Zamku dostępna jest przez cały rok w godzinach 10.00 - 18.00. Wstęp na Zamek jest bezpłatny. Turyści, którzy wybiorą się na zwiedzanie ruin, bez problemu mogą skorzystać z parkingu oddalonego niecałe 200 m od obiektu.

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE