Pierwszy polski biskup rapuje w #Hot16Challenge2. Będzie hit? [WIDEO]

2020-05-26 13:05
Biskup z diecezji ełckiej podjął wyzwanie #Hot16Challenge2
Autor: YouTube: Pallotti TV Biskup z diecezji ełckiej podjął wyzwanie #Hot16Challenge2

To pierwsze nagranie #Hot16Challenge2, w którym rapuje biskup. Wyzwanie podjął bp Adrian Galbas z diecezji ełckiej i umieścił je na pallotyńskim kanale YouTube. I choć początkowo nie był do tego przekonany, postanowił spróbować swoich sił w rapowaniu. Jak mu poszło? Posłuchajcie na ESKA Olsztyn.

Biskup też może rapować. Bp Adrian Galbas podjął wyzwanie #Hot16Challenge2

Biskup Adrian Galbas 12 grudnia 2019 roku został mianowany przez papieża Franciszka na biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. Spodziewał się, że czeka go wiele wyzwań, ale na pewno nie wyzwania rapowania. Mimo wielu wątpliwości dał się namówić przez współbrata pallotyna. O decyzji wzięcia udziału w akcji, która promuje zbiórkę na pomoc służbom medycznym w czasie pandemii koronawirusa, mówi w swoim nagraniu #Hot16Challenge2:

- Kiedy cztery miesiące temu zostawałem biskupem, słyszałem że będzie przede mną bardzo wiele nowych wyzwań. Ale nie myślałem, że wśród nich będzie także wyzwanie do rapu. Ale takie się pojawiły - jedno na Hot16Challenge2. (...) Przekonał mnie mój współbrat pallotyn, który mówi, że przecież jest to bardzo to jest bardzo w duchu Pallotiego, aby każdym możliwym sposobem głosić Ewangelię. - przyznaje biskup Adrian Galbas.

To, jak biskup poradził sobie z wyzwaniem, możecie zobaczyć na nagraniu poniżej.

Zgodnie z zasadą #Hot16Challnege2 nominował też kolejne trzy osoby. Są nimi: klerycy pallotyńscy z Ołtarzewa, klerycy diecezji ełckiej, Siostry Uczennice Krzyża i Marek Kalka..

#Hot16Challenge2. Na czym polega wyzwanie?

#Hot16Challenge2 to akcja, którą zapoczątkował raper Solat. Jest to już druga edycja wyzwania. Poprzednia miała miejsce w 2014 roku. Wyzwanie polega na nagraniu materiału wideo, w którym raper wykonuje 16 wersów pod dowolny beat. W założeniu trzeba opublikować ją w ciągu 72 h od nominacji. Ideą tegorocznego wyzwania jest pomoc służbie zdrowia w walce z koronawirusem.

Dziki na starówce w Olsztynie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE