Otwarcie stadionu im. Andrzeja Biedrzyckiego w Biskupcu [ZDJĘCIA]

2022-05-31 23:02

Biskupiec ma nowy stadion. Po latach starań do użytku został oddany nowoczesny obiekt, składający się z klubowego budynku i dwóch płyt. Teraz jest to stadion im. Andrzeja Biedrzyckiego.

Nowy stadion miejski im. Andrzeja Biedrzyckiego w Biskupcu

Przebudowa i modernizacja stadionu rozpoczęła się w roku 2020. Stadion zyskał prawie 1500 miejsc siedzących na częściowo zadaszonych trybunach, budynek klubowy z pełnym zapleczem, dwie płyty – główna z naturalnej nawierzchni oraz górna z nawierzchnią sztuczną, czterotorową bieżnię lekkoatletyczną, ścieżkę zdrowia, nowe parkingi. Modernizacja możliwa była dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 na kwotę prawie 7 mln złotych. Całkowity koszt inwestycji to ponad 14 mln zł. Obiekt powstał z myślą przede wszystkim o sportowcach, uczniach, kibicach i wszystkich mieszkańcach.

Dziękujemy wszystkim za obecność i udział w tak ważnym wydarzeniu. – Od dziś w Biskupcu rozpoczyna się nowy rozdział wypełniony po brzegi wydarzeniami, zawodami, turniejami i rozgrywkami sportowymi. Wierzę, że nowy stadion jest dopiero początkiem czegoś lepszego – komentował Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Wielka chwila dla nas, dla naszej rodziny, kibiców, dla całej społeczności biskupieckiej. Jest to dla nas wielki zaszczyt, że stadion będzie nosił imię Andrzeja Biedrzyckiego. To ma szczególny wymiar, to jest hołd dla naszej rodziny, ale nie tylko. Tak jak wspomniałem, również dla wszystkich kibiców. Jest to wielka sprawa – mówi Igor Biedrzycki.

Posłuchaj: materiału Anity Zalewskiej z otwarcia Stadionu miejskiego im. Andrzeja Biedrzyckiego w Biskupcu

W niedzielę już od godzin porannych na stadionie odbywały się zawody lekkoatletyczne, kolarskie i w piłkę nożną dla dzieci i młodzieży z Gminy Biskupiec. Następnie Radni Rady Miejskiej w Biskupcu podczas nadzwyczajnej sesji podjęli uchwałę o nadaniu imienia stadionowi miejskiemu. Teraz jest to stadion im. Andrzeja Biedrzyckiego, byłego wychowanka BKS Tęczy Biskupiec, legendarnego zawodnika Stomilu Olsztyn, trenera. Z tej okazji Burmistrz Biskupca wspólnie z żoną świętej pamięci Andrzeja Biedrzyckiego – Elżbietą oraz synem Igorem odsłonili pamiątkową tablicę upamiętniającą nowego patrona stadionu.

Następnie odbyła się oficjalna uroczystość, podczas której były przemówienia, wystąpienia gości, przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu. Były również prezenty, a wśród nich wyjątkowy od firmy Egger Biskupiec Sp. Z. o o. – sprzęt  sportowy dla najmłodszych zawodników „Tęczy” oraz bon o wartości 300 tysięcy złotych na rzecz klubu. Ponadto Dyrektor Eggera podarował gospodarzom uroczystości pamiątkowy plakat z pierwszego meczu BKS Tęczy w III lidze.

Tuz po otwarciu stadionu, odbył się pierwszy mecz na nowej murawie. Naprzeciw siebie stanęły ekipy oldboy BKS Tęcza Biskupiec oraz Drużyna Wielkich Serc. Zespół samorządowców i polityków pokonał gospodarzy 4:2. O godz. 18 najmłodsi zawodnicy Tęczy wprowadzili na murawę Ronę Ełk oraz BKS Tęczę Biskupiec. Tym razem to gospodarze pokonali przeciwników 5:2.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

QUIZ. Najpopularniejsze bajki i filmy animowane w historii. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 10
Kim według książki był ojciec Jasia i Małgosi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE