Olsztyn: Właściciel V.S.20 otworzył lokal mimo lockdownu. Prokuratura wszczęła śledztwo

2021-02-13 9:19
Olsztyn: Właściciel V.S.20 otworzył lokal mimo lockdownu. Prokuratura wszczęła śledztwoOlsztyn: Właściciel V.S.20 otworzył lokal mimo lockdownu. Prokuratura wszczęła śledztwo
Autor: Unsplash Olsztyn: Właściciel V.S.20 otworzył lokal mimo lockdownu. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe w Olsztynie wszczęła śledztwo wobec właściciela dyskoteki „V.S.20”, który pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, otworzył swój lokal.

Restauracje, puby oraz dyskoteki od dłuższego czasu są zamknięte. Ich działalność ogranicza się jedynie do wydawania posiłków na wynos. Przedsiębiorcy przez przedłużające się obostrzenia, zmuszeni są do zamykania swoich działalności. Inni z kolei decydują się na otwarcie lokali mimo rządowych restrykcji. Tak było w przypadku właściciela dyskoteki "V.S.20", który postanowił zawalczyć o swój biznes. Już od samego otwarcia, w styczniu, zmagał się z kontrolami sanepidu oraz policji.

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

Po serii kilku imprez Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe wszczęła śledztwo w sprawie "zaistniałego w dniach 15,16 i 30 stycznia 2021r w Olsztynie, na ul. Lelewela sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej w postaci wirusa Covid – 19 poprzez otwarcie lokalu gastronomiczno – rozrywkowego i przyjmowania w nim klientów pomimo obowiązujących w związku ze stanem pandemii zakazów"

"Podstawą do wszczęcia śledztwa stanowiły materiały przesłane do Prokuratury przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie z których wnika, że właściciel lokalu pomimo obowiązujących w związku ze stanem pandemii wirusa Covid – 19 zakazów otworzył lokal w dniach 15 i 16 stycznia, a następnie 30 stycznia 2021r zorganizował w nim dyskotekę w trakcie której uczestnicy nie przestrzegali rygorów sanitarnych.

Nadmienić należy, że w dniu 12 lutego 2021r. do Prokuratury wpłynęło zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego złożone przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olsztynie. Zawiadomienie to dołączono do przedmiotowego śledztwa, celem łącznego rozpoznania." - czytamy w komunikacie rzecznika prasowego Krzysztofa Stodolnego opublikowanym na stronie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Dom z papieru - z którym aktorem spędzilibyście Walentynki?

Pytanie 1 z 8
Jaka byłaby Twoja wymarzona randka?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE