Olsztyn. Warmińsko-Mazurski cykl festynów dla dzieci "Bezpieczne Ferie"

2023-01-17 14:08

Zbliżają się ferie zimowe, co jest szczególnym momentem dla tych najmłodszych. Wolny czas wiąże się z zabawą, ale i z wieloma niebezpieczeństwami. Z tej okazji na Warmii i Mazurach ruszył cykl festynów „Bezpieczne Ferie”.

Nad jeziorem w Rukławkach odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu festynów „Bezpieczne Ferie”. Wydarzenie jest poświęcone dzieciom oraz młodzieży z regionu. Oprócz gier i zabaw, na miejscu czekają ćwiczenia zasad bezpieczeństwa podczas zimy, a w tym: pokazy służb ratunkowych oraz stoiska profilaktyczne. Kolejne spotkania odbędą się: 18 stycznia w Barczewie i 19 stycznia w Dobrym Mieście.

- Będziemy mówić właśnie o tym jak być bezpiecznym podczas zimowego wypoczynku. Możemy mieć do czynienia z wieloma zagrożeniami, począwszy od wejścia na zamarznięty zbiornik wodny, po pozostawienie dziecka samego w domu. Powinniśmy my, jako rodzice zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci - mówi posterunkowa Paulina Żur z biura prasowego olsztyńskiej policji.

Posłuchaj: Spotkanie "Bezpieczne Ferie" na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach
Sonda
Wyjeżdżasz z miasta na ferie zimowe?

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, policja ruchu drogowego w całym kraju podejmuje działania w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Szczególną uwagę będą zwracać na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci oraz młodzież na zimowy wypoczynek. W tym celu powstały punkty kontroli autobusów, których w województwie Warmińsko-Mazurskim jest 19. Jeden z nich znajduje się w Olsztynie.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE