Olsztyn. Szpital miejski dostał nowoczesny inkubator. Czym się wyróżnia?

2021-12-21 14:43
Olsztyn. Szpital miejski dostał nowoczesny inkubator. Czym się wyróżnia?
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Olsztyn. Szpital miejski dostał nowoczesny inkubator. Czym się wyróżnia?

Szpital miejski w Olsztynie otrzymał we wtorek (21 grudnia) nowoczesny, otwarty inkubator – urządzenie, które stwarza optymalne warunki do obserwacji, badania, leczenia i opieki pooperacyjnej nad przedwcześnie urodzonymi oraz chorymi dziećmi.

Otwarty inkubator dostarcza kontrolowane ciepło dzieciom, które nie są w stanie efektywnie regulować temperatury ciała. Od tradycyjnego inkubatora różni się tym, że przestrzeń nad dzieckiem nie jest zamykana. Inkubator tego typu będzie służył zwłaszcza wcześniakom i dzieciom po operacjach.

Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz LCD, który prezentuje mierzone parametry oraz zegar APGAR pomagający w bieżącej ocenie stanu zdrowia noworodka.

Otwarty inkubator umożliwia także wykonywanie zabiegów leczniczych i diagnostycznych, zwłaszcza u maluchów, które przeszły zabiegi operacyjne. Dzięki temu, że inkubator jest otwarty, personel medyczny w łatwy sposób może badać dziecko i wykonywać zabiegi pielęgnacyjne.

Urządzenie kupiła szpitalowi miejskiemu firma, która w Olsztynie ma jedną z największych na świecie fabryk opon i centrum logistyczne. Firma ta wspiera w Olsztynie m.in. teatry dla dzieci i dorosłych oraz filharmonię.

II Bieg Mikołajów - Olsztyn 19 XII 2021 r.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE