Olsztyn. Prawie 1,5 kg narkotyku w aucie. Kierowca trafił za kraty [AUDIO]

2022-11-29 23:06
 Małopolskie drogi są coraz bezpieczniejsze. Policja podsumowuje miniony rok
Autor: pixabay.com

24-latek, zatrzymany w Olsztynie na al. Warszawskiej do drogowej kontroli, miał w aucie 1,5 kg narkotyków. Decyzją sądu kierowca najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Kontrola drogowa zakończyła się przedstawieniem 24-latkowi zarzutu posiadania znacznej ilości substancji zabronionych. Policjanci w aucie, którym kierował znaleźli i zabezpieczyli prawie 1,5 kg mefedronu. Ponadto od mężczyzny została pobrana krew do badań, ze względu na uzasadnione podejrzenie kierowania przez niego pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających. Decyzją sądu 24-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegły czwartek (24.11.2022) wieczorem policyjni wywiadowcy na al. Warszawskiej zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Funkcjonariuszy zaniepokoił styl jazdy mężczyzny. Jak się okazało, policyjny nos ich nie zawiódł i tym razem – mówi Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji. - W trakcie kontroli i w wyniku sprawdzenia w systemach informatycznych danych kierującego, wyszło na jaw, że 24-latek nie powinien w ogóle znaleźć się za kierownicą auta, gdyż miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy. To jednak nie było koniec tej interwencji i kłopotów, w jakich znalazł się mężczyzna. Policjanci pod fotelem kierowcy znaleźli zafoliowane dwie paczki ze zbryloną substancją. Przeprowadzone wstępne sprawdzenie wskazało, że jest to mefedron o łącznej masie prawie 1,5 kg. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Na miejsce został wezwany również patrol drogówki, który sprawdził stan trzeźwości 24-latka, lecz badanie nie wykazało w jego organizmie alkoholu. Natomiast ze względu na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstw przez mężczyznę, posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, został on zatrzymany i przewieziony najpierw do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań, a następnie 24-latek trafił do policyjnego aresztu – mówił rzecznik olsztyńskich policjantów.

QUIZ. Z jakiej piosenki pochodzi ten tekst? Przypomnij sobie, co nucisz pod nosem!

Pytanie 1 z 10
Z jakiej piosenki Czerwonych Gitar pochodzi tekst: "Niewytańczony wybrzmi bal, bo za jedną siną dalą druga dal"?

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego został mu przedstawiony zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

W piątek (25.11.2022) na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, wyjaśniają skąd pochodziły zabezpieczone narkotyki oraz czy w związany z nimi proceder są zaangażowane inne osoby.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE