Olsztyn. Pijany kierowca jechał od lewej do prawej. Zatrzymali go świadkowie [WIDEO]

2021-07-21 7:59
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego
Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego na al. Artyleryjskiej

Miał blisko 1,5 promila alkoholu, a mimo to wsiadł za kierownicę auta. 22-letni kierowca jechał całą szerokością drogi - zjeżdżając od lewej do prawej krawędzi jezdni. Niebezpieczną jazdą zwrócił uwagę innych uczestników ruchu drogowego, którzy postanowili ująć nietrzeźwego kierowcę. Zobacz nagranie!

Zdarzenie to miało miejsce w miniony poniedziałek (19 lipca). Wówczas oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że inni uczestnicy ruchu drogowego na al. Artyleryjskiej uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. 

- Z relacji zgłaszających wynikało, że wjeżdżając do Olsztyna zauważyli osobową skodę, której kierowca jechał całą szerokością drogi – zjeżdżając od lewej do prawej krawędzi jezdni. Świadkowie podejrzewając, że może on być nietrzeźwy, pojechali za nim i gdy się zatrzymał na skrzyżowaniu, w bezpieczny sposób zajechali mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Po chwili pojawił się policyjny patrol, któremu przekazano mężczyznę - informuje st. sierż. Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Badanie alkomatem wykazało, że 22-latek siedzący za kierownicą skody miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Olsztyn. Pijany kierowca zatrzymany przez świadków

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Te egzotyczne zwierzęta możesz trzymać legalnie w domu [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE