Olsztyn. Pijana matka zajmowała się 2,5-letnim synkiem. Sprawa trafi do sądu

2022-07-05 14:29
Olsztyn. Pijana matka zajmowała się 2,5-letnim synkiem. Sprawa trafi do sądu
Autor: pixabay.com Olsztyn. Pijana matka zajmowała się 2,5-letnim synkiem. Sprawa trafi do sądu

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec 29-letniej matki, która miała pod opieką 2,5-letniego syna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Chłopiec miał trafić pod opiekę babci, która również okazała się być nietrzeźwa. Nieletnim ostatecznie zaopiekował się kuzyn 29-latki.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (4 lipca). Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia sprawowania opieki nad dzieckiem przez rodzica, który mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia.

— Funkcjonariusze przed blokiem zastali dwie kompletnie pijane kobiety. Okazało się, że jedna z nich, 29-latka, przyszła do znajomego mając pod opieką 2,5-letniego syna. Chłopczyk spał w jednym z pokoi. Z 29-latką była również jej 30-letnia koleżanka, która ostatecznie ze względu na stan upojenia alkoholowego trafiła na izbę wytrzeźwień. Z kolei badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie matki dziecka blisko 1,5 promila alkoholu — informuje sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy KMP w Olsztynie.

— Po chwili na miejscu pojawiła się babcia dziecka. Policjanci postanowili sprawdzić jej stan trzeźwości. Ku ich zdziwieniu, okazało się, że 66-latka była również pod wpływem alkoholu — dodaje. 

Ostatecznie chłopiec trafił pod opiekę kuzyna 29-latki, który jako jedyny był trzeźwy. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie zaistniałej sytuacji.

Oto skrzyżowania grozy w Warszawie. Tu najczęściej dochodzi do wypadków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE