Olsztyn. Nowe torowiska i tramwaje z problemami [AUDIO]

2021-02-18 16:25
Tramwaje Olsztyn
Autor: AB Rozbudowa linii tramwajowej w Olsztynie

Budowa drugiej części sieci tramwajowej w Olsztynie idzie jak po grudzie. Tym razem zamieszanie dotyczy doręczenia KIO. Kilka tygodni temu, Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie od rozstrzygnięcia wykonawcy przetargu. Wówczas wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze. Wyrok został jednak wysłany do niewłaściwego Olsztyna, tego koło Częstochowy.

Dokumenty są teraz w drodze ze śląskiego Olsztyna, do Olsztyna na Warmii. Pomyłkę skorygował również sam nadawca.

Olsztyn. Weekend otwarcia - lodowiska miejskie oblężone

Na szczęście jesteśmy w dobrym kontakcie z tamtejszymi urzędnikami - wyjaśnia Marta Bartoszewicz, rzeczniczka olsztyńskiego ratusza. Gdy tylko zorientowali się, że dostali nie swoje dokumenty, poinformowali nas o tym fakcie i przesłali skan wyroku. Teraz czekamy na wersję papierową. Musimy ją przekazać Prezesowi Urzędu Zamówień Publicznych, który przeprowadza kontrolę uprzednią całego projektu tramwajowego – dodaje Bartoszewicz.

Czas umyka, władze miasta chcą podpisać umowę z wykonawcą rozbudowy torowiska jeszcze w tym kwartale.

Marta Bartoszewicz: Umowę z wykonawcą chcemy podpisać na przełomie marca i kwietnia

Panorama nie bez wad

Ratusz sprawdza też nowe, tureckie tramwaje Panorama. Zamówił je głównie na potrzeby nowego torowiska. Tureckie pojazdy mają homologację, ale jeszcze nie zostały przez miasto odebrane. I nieprędko to się stanie. Okazuje się, że trzeba wyjaśnić pewne kwestie techniczne.

Mamy pewne uwagi: rzeczniczka olsztyńskiego ratusza o nowych tramwajach

Durmazlar bez odbioru

W olsztyńskiej zajezdni MPK stoją już cztery tramwaje z Turcji. Składy wyprodukowane przez fabrykę Durmazlara mają obsługiwać przede wszystkim nowe linie. Planowana linia tramwajowa z centrum do Pieczewa, ma mieć ponad 6 kilometrów. Inwestycja warta ponad 400 milionów złotych, powinna ruszyć w najbliższych miesiącach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE