Olsztyn. Mieszkańcy rozświetlą miejską choinkę siłą mięśni

2021-12-03 22:24
Mikołajki w Olstzynie
Autor: Anita Zalewska Mikołajkowa miejska impreza odbędzie się przed ratuszem

Takiej propozycji w naszym mieście chyba jeszcze nie było. Olsztynianie rozświetlą choinkę siłą mięśni. Impreza zatytułowana "Zdrowe, aktywne i bezpieczne święta" odbędzie się w poniedziałek przed ratuszem.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 03.12.2021

Zaproszenie na Mikołajki

Imieniny Mikołaja będziemy świętować w Olsztynie m.in. przed ratuszem. W poniedziałek (6 grudnia) na pl. Jana Pawła II odbędzie się impreza zatytułowana "Zdrowe, aktywne i bezpieczne święta".

Będzie wspólne kolędowanie, konkursy z nagrodami, zabawy i animacje dla najmłodszych oraz spotkanie ze św. Mikołajem. Tego dnia rozświetlimy miejską choinkę. Drzewko przyjechało do nas z Ostródy i ma ok. siedmiu metrów wysokości. Podczas tej imprezy zainaugurujemy też akcję "Aktywnie na Święta". Będziemy w oryginalny sposób zachęcać do ruchu, w czym mają pomóc specjalnie przygotowane rowery spiningowe. Siłą mięśni zapewnimy drzewku dodatkową, niezwykłą iluminację. Zapraszamy wszystkich przed ratusz – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza.

Posłuchaj: o imprezie mikołajkowej mówi Marta Baroszewicz, rzecznik ratusza

Akcja potrwa od 6 grudnia przez miesiąc. W trakcie jej trwania będzie można wygrać wejściówki na siłownię, których sponsorem jest BodyPerfect. Podpowiadamy: im szybciej jedziemy, tym jaśniej świeci neonowy łańcuch na choince.

Początek przedsięwzięcia w poniedziałek (6 grudnia) o 16:30 przed olsztyńskim ratuszem. Gośćmi specjalnymi będą: * Bolesław Krawczyk - najwszechstronniejszy sportowiec Warmii i Mazur. Ustanowił w Olsztynie rekord świata w kolarskiej próbie 24-godzinnej. Przemierzył, jadąc bez przerwy, nie zsiadając z roweru, 864 km. * Natalia Pamela Rutkowska - trenerka w klubie Body Perfect. Polska kolarka torowa, reprezentantka i wielokrotna mistrzyni Polski, młodzieżowa mistrzyni Europy (2013), olimpijka z Rio de Janeiro.

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Cardi B wypuściła do sprzedaży swój nowy produkt. Wyprzedał się w minutę! Co to?

Na Mikołajki szykują się też Aura i Galeria Warmińska, a specjalne spektakle z okazji imienin Mikołaja odbędą się w weekend w Olsztyńskim Teatrze Lalek. W sobotę i w niedzielę podczas spektaklu będzie okazja, by skorzystać ze wsparcia św. Mikołaja i w ten sposób wręczyć dziecku prezent. W sobotę i niedzielę w OTL grany będzie spektakl "Doktor Proktor i niemal ostatnie święta". W sobotę (4 grudnia) o godz. 17:00 i 19:00, natomiast w niedzielę (5 grudnia) o godz. 11:00 i 19:00.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE