Olsztyn. Kolizja trzech aut na rondzie Bema. Kierowca był pod wpływem narkotyków? [WIDEO]

2022-08-19 14:42
Olsztyn. Kolizja trzech aut na rondzie Bema. Kierowca był pod wpływem marihuany?
Autor: KMP Olsztyn Olsztyn. Kolizja trzech aut na rondzie Bema. Kierowca był pod wpływem marihuany?

Na rondzie Bema w Olsztynie miała miejsce kolizja drogowa z udziałem trzech aut. Doprowadził do niej 39-letni mężczyzna znajdujący się najprawdopodobniej pod wpływem marihuany. Z uwagi na "dziwne" zachowanie kierowcy, uczestnicy oraz świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali, zabierając mu kluczyki od auta.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (17 sierpnia) na rondzie Bema w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 39-letni kierujący pojazdem marki VW Polo, nie zachował należytej ostrożności podczas zmiany swojego pasa ruchu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdami Opel Astra oraz VW Crafter. 

- Z uwagi na "dziwne" zachowanie sprawcy kolizji, uczestnicy oraz świadkowie zdarzenia natychmiast zareagowali, zabierając mu kluczyki od auta – zgodnie podejrzewali, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających - informuje zespół prasowy olsztyńskiej policji.

Olsztyn. Na rondzie doprowadził do kolizji z dwoma autami

39-latek w rozmowie z policjantami przyznał się, że około godzinę przed zdarzeniem zażył środki odurzające w postaci marihuany, po czym wsiadł za kierownicę. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie i zabezpieczyli plastikowy pojemnik, w którym znajdowało się pół grama suszu roślinnego – badanie narkotestem potwierdziło, że jest to marihuana. 39-latkowi pobrano krew do analizy pod kątem zawartości nielegalnych substancji. Od wyników badań zależą dalsze losy sprawcy kolizji. Mężczyzna już stracił swoje prawo jazdy.

- Następnego dnia (18 sierpnia) w toku prowadzenia dalszych czynności przez policjantów z udziałem 39-latka mundurowi w wynajmowanym przez mężczyznę mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli ponad 10 gr marihuany. I choć na początku 39-latek wskazał policjantom adres, pod którym nie mieszka, to i tak udało im się ustalić i dotrzeć do właściwego mieszkania, w którym znajdowały się zakazane prawem substancje - dodaje policja.

Zgodnie z kodeksem karnym osoba, która prowadzi pojazd mechaniczny, będąc pod wpływem środka odurzającego lub znajdując się w stanie nietrzeźwości, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE