Olsztyn: 3-latka z Orzysza walczy o życie [AUDIO]

2021-03-02 14:10
szpital dziecięcy w Olsztynie
Autor: WSSD w Olsztynie

3-latka z Orzysza w warmińsko-mazurskiem walczy o życie. Dziecko z urazem głowy trafiło do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Przeszła operację, ale jej stan jest bardzo ciężki. Okazało się, że dziewczynka i jej dwuletnia siostra padły ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej.

- Trzyletnia dziewczynka została przewieziona do naszego szpitala transportem lotniczym - mówi Barbara Chwała, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa szpitala w Olsztynie.

- Trafiła do nas po urazie głowy, którego doznała jak wynikało z wywiadu medycznego z powodu upadku z łóżka. Przy przyjęciu stan dziecka był bardzo ciężki. W trybie pilnym wykonano pełną diagnostykę, w tym diagnostykę obrazową, która wykazała krwiak mózgu. Dziecko było konsultowane przez neurochirurga i w trybie natychmiastowym operowane. Aktualnie przebywa na oddziale intensywnej terapii anestezjologii. Stan dziecka jest bardzo, bardzo ciężki!. Rokowanie co do życia i zdrowia jest w tej chwili bardzo trudne do oceny – podkreśla Barbara Chwała ze szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Posłuchaj: Barbara Chwała, Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Do aresztu trafili 33-letnia mieszkanka Orzysza i jej 30-letni partner. Matka usłyszała zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad córkami, a mężczyzna spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u trzylatki. Śledczy ustalili, że zarówno matka dzieci, jak i jej konkubent krzyczeli na dzieci, wyzywali je, a do tego popychali, szarpali za włosy i rzucali w nie różnymi przedmiotami. Oboje nie przyznają się do winy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Leniwce - mistrzowie oszczędzania energii | ESKA XD - Zwierzenia Eweliny #17
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE