Obwodnica Olsztyna. Kiedy nastąpi przywrócenie ruchu w obu kierunkach?

2022-12-21 9:39
Obwodnica Olsztyna. Kiedy nastąpi przywrócenie ruchu w obu kierunkach?
Autor: GDDKiA Olsztyn Obwodnica Olsztyna. Kiedy nastąpi przywrócenie ruchu w obu kierunkach?

W połowie listopada podczas rutynowego przeglądu na jednym z wiaduktów obwodnicy Olsztyna stwierdzono nieprawidłową pracę jednej z podpór. Wyłączono ruch na jednej nitce obwodnicy. Kiedy zostanie przywrócony? Przybliżony termin podał Karol Głębocki z GDDKiA w Olsztynie.

- Na podstawie pomiarów i badań dokonaliśmy wstępnej analizy zachowania się konstrukcji obiektu w ciągu obwodnicy Olsztyna. Celem było ustalenie warunków pracy konstrukcji. Kolejnym krokiem będzie teraz wykonanie badań geologicznych, które pozwolą określić parametry fizyczne i chemiczne gruntów nienośnych (gytii) oraz dokładnie zaplanować dodatkowe ich wzmocnienie - podkreślił rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki.

Obecny etap prac

Pomiary, prowadzone w oparciu o zamontowany monitoring, nie wykazały zmian w stosunku do stanu początkowego, czyli dnia zdiagnozowania usterki‎. W celu wzmocnienia podłoża, w zakresie umożliwiającym bezpieczną eksploatację ‎podpory pod ruchem, wstępne rozwiązania obejmują dodatkowe wzmocnienie ‎gruntu metodą iniekcji strumieniowej. ‎Jest to metoda geoinżynieryjna.

Kiedy nastąpi przywrócenie ruchu na obwodnicy Olsztyna w obu kierunkach?

GDDKiA w Olsztynie poinformowało, że wykonanie wzmocnienia gruntu wokół podpory obiektu, na której stwierdzono nieprawidłowości, jest w ocenie projektanta warunkiem koniecznym do przywrócenia ruchu na wyłączonej nitce obiektu. Będzie ono również stanowiło element docelowego programu naprawczego. Dlatego przywrócenie ruchu na nitce obiektu w kierunku Ostródy nastąpi po wykonaniu dodatkowego wzmocnienia. Wydłuży to okres tymczasowej organizacji ruchu do marca przyszłego roku. 

Olsztyn. Mistrz parkowania zatarasował cały chodnik
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE